Güneş Paneli
Daxler Enerji A.Ş. 31. Temmuz 2023

Şarköy Güneş Paneli

Şarköy Güneş paneli yüzeyine baktığımızda bu panellerin küçük hücrelere ayrıldığını görebiliriz. Her hücre iki ince silikon tabakasından oluşur. Güneş ışığı panele çarptığında, fotonlar iki silikon tabaka arasında bir elektrik alanı oluşturur. Bu nedenle elektrik alan, bara adı verilen ince metal şeritler tarafından toplanmakta ve bir bataryada deoplanmaktadır.

Güneş enerjisi, zararlı gazlar yaymadan doğrudan güneş ışığından elde edilen temiz enerjidir. Güneşin hidrojen çekirdeklerinin yaklaşık yarısı birleşerek helyum çekirdeklerini oluşturur. Bu süre zarfında çok fazla enerji açığa çıkar. Güneş enerjisi, bu yenilenebilen enerji kaynakları arasında en önde gelen çözüm seçeneklerinden biridir.

Bir şirket olarak, sadece ekonomik kar elde etmekle ilgili değil. Dünyanın temiz enerjiye geçişinde kilit  rol oynamak da bizim sorumluluğumuzdur. Daxler Energy, konut ve ayrıca endüstriyel güneş enerjisi sistemlerinin planlanması, kurulumu ve bakımı konusunda geniş deneyime sahiptir.

Gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmak için güneş enerjisi kullanmanın değeri ölçülemez.

Çatı GES

Daxler Energy Ges (Çatı Güneş Sistemi), bir evin çatısına fotovoltaik modüller kurmak için kullanılan bir sistemdir. Ardından Solar panelleri güneş ışığını yakalar ve böylece elektrik üretir. Evde ve işte enerji tüketimini azaltmak için tasarlanan panel sistemi, çevre dostu bir enerji kaynağıdır.

Çatı Ges (Çatı Güneş Enerjisi Sistemi). Güneş ışığını enerjiye çeviren “fotovoltaik” prensibine dayalı bir enerji üretim teknolojisidir. Şarköy Güneş Paneli ile elektrik üretmek için öncelikle AC/DC dönüştürücü ile doğru akımı alternatif akıma çevirmek gerekmektedir. Güneş Paneli tarafından üretilen enerji, doğru akımdan alternatif akıma dönüştürülmektedir ve kamu elektrik şebekesine verilmektedir. Paneli kurar kurmaz otomatik olarak çalışmaya başlar. Yeterli güneş radyasyonu varsa, üretilen güç otomatik olarak şebekeye beslenir. Güvenlik nedeniyle, enerji üretiminin ardından periyodik olarak voltaj, frekans ve şebeke durumu testleri tekrarlanır.

Güneşin hidrojen çekirdeklerinin yaklaşık yarısı birleşerek helyum çekirdeklerine dönüşür. Ve böylece bu süre zarfında çok fazla enerji açığa çıkarır. Yani güneşte meydana gelen reaksiyonlarla üretilen enerjinin bir kısmı Dünya’ya ulaşan ışık enerjisidir. Panel kullanılarak bu radyasyonun elektriğe dönüştürülmesi işlemi sistemi tanımlar.

 

×