Mezitli Güneş Paneli
Daxler Enerji A.Ş. 30. Mayıs 2023

Mezitli Güneş Paneli

Daxler Enerji’nin güneş paneli sistemi hizmetinizdedir. Güneş enerjisi, sıcak su sistemlerinin inşasında akla gelebilecek tüm mühendisliklere güç sağlama potansiyeline sahiptir. Şu anda bu uygulamalarda yaygın olarak kullanılan fotovoltaik sistemlere odaklanıyoruz. Konu seçerken dikkatli olun. Güneş enerjisi sistemlerine öncelik vermek çok önemlidir. Bu, sistemin mahallin güç veya ısı taleplerini karşılayabilecek seviyede olduğu anlamına gelmektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken bir diğer detay da güneş sisteminin yerleşimi.

Elektrik bağlantılarının uzak olduğu kırsal alanlarda çok kullanışlı bir uygulama. Kurulumu kolay ve bakım gerektirmez. Bu, tek seferlik kurulum veya bakım maliyeti olmadığı anlamına gelir. Evinizin çatısına, verandasına, balkonuna vb. kurulumu kolaydır. Kavisli yapı, güneş ışınlarının emilimini artırmaktadır. Mezitli Güneş Paneli Daxler Enerji.

Bu eğimli yapı sayesinde kışın dahi kar ve yağmur suları birikmez. Güneş paneli sessiz çalışır ve aynı zamanda güç sağlamaktadır. Çevreye zararı yoktur. Mükemmel koşullar sadece gürültü emisyonları için değil, aynı zamanda kirletici emisyonlar için de geçerlidir. Karbon monoksit yaymadığı için çevre dostudur.

Güneş Paneli Nasıl Çalışmaktadır?

Güneş panelleri nasıl çalışmaktadır? Daxler Enerji, müşterilerine farklı güç seviyelerine sahip güneş modüllerini sergileme ve ihtiyaçlarını karşılayacak seçenekler sunma fırsatı sunuyor. Tipik olarak bir silikon hücre, bir metal çerçeve, bir cam kasa ünitesi ve panel tarafından üretilen akımı taşımak için kullanılan lineer ve AC güç kablolarından oluşmaktadır.

Silikon, güneş ışığını emen ve onu kullanılabilir elektriğe dönüştüren, elektriksel olarak iletken, metalik olmayan bir maddedir. Işık silikon hücreye çarptığında, silikon hücre üzerindeki elektronları harekete geçirerek akımın akmasına neden olur. Buna “fotovoltaik (PV) etki” denir ve güneş paneli teknolojisinin ortak bir özelliğini açıklamaktadır.

Güneşi doğal bir nükleer reaktör olarak düşünebiliriz. Bu çerçevede, foton adı verilen küçük enerji paketleri, Güneş’ten Dünya’ya kadar 150 milyon kilometreyi yaklaşık 8,5 dakikada kateder. Bu kısa yolculuk sonucunda Dünya’ya ulaşan enerji paketi teorik olarak yalnızca bir saat sürer, ancak Dünya’ya bir yıl yetecek kadar enerji içerir. Bu nedenle, karbon salınımını azaltmak ve enerji üretimine doğru ilerlemek için büyük bir potansiyele sahip olan güneş enerjisine hepimiz öncelik vermeliyiz, Mezitli Güneş Paneli Daxler Enerji.

×