Meram Güneş Paneli
Daxler Enerji A.Ş. 22. Mayıs 2023

Meram Güneş Paneli

Meram Güneş Paneli ile Daxler Enerji. Ülkemizin ana dış kaynak sektörü olan enerji sektörü. Yüksek kapasiteli güneş enerjisi santralleri kurun. Böylece 10 yıl dolar bazlı devlet alım garantisi ile yatırım yapabilirsiniz. Güneş enerjisi santrallerinde tarıma uygun olmayanları kullanarak ekonomiye kazandırabilirsiniz. Çatınızın veya otoparkınızın gerekli kullanımı karşılamadığı durumlarda, zemin güneş panelleri en ideal  çözüm olabilir.  Ülkemizde eskiden sadece sıcak su elde etmek için kullanılan güneş enerjisi ile  elektrik üretmek artık çok kolay.

Güneş ışınlarını elektriğe çeviren fotovoltaik sistemlerin  kullanımı artıyor. Solar Panel fiyatlarının düşmesiyle başta gelişmiş ülkeler olmak üzere tüm dünyada hızla yaygınlaşıyor. Böylece aşırı gölgelemeye maruz kalmayan, uygun bir çatıya sahip her konut, güneş enerjisi ihtiyacının tamamını  karşılayabilir.  TEDAŞ şebekesinin gereğinden fazla elektrik üretmesi durumunda devlete elektrik satarak ek gelir elde etmek mümkündür.

Güneş ile tüm enerji ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Böylece  ihtiyacınızdan fazlasını üretirseniz elektrik satarak ek gelir elde edebilirsiniz. Mülkünüze güneş enerjisi sistemi kurup toprak ve temiz enerjiye geçiş yapıp size en uygun teklifi almak için hemen bizimle iletişime geçin. Güneş panelleri, üzerine düşen güneş ışınlarını emerek elektriğe çeviren sistemlerdir. Meram Güneş paneli bazen  bir evin elektrik ihtiyacını bina çatılarına kurarak karşılar. Veya hatta daha büyük alanlara  daha büyük paneller kurulursa bir endüstriyel bölgenin elektrik ihtiyacını  karşılar. Fosil yakıtlardan kaynaklanan karbondioksit ve metan gazlarının neden olduğu küresel ısınmayı önlemek için güneş enerjisi önemlidir.  Bu sebeple dünyaya düşen 173.000 teravat güneş enerjisi ile birçok ülkenin yenilenebilir enerji kaynaklarına önem verdiği açıktır. Endüstriyel uygulamalarda veya enerji santrallerinde binlerce güneş panelinin kullanıldığı büyük sistemler sayesinde ülkelerin enerjide dışa bağımlılığını azalır. Ekonomiye katkı sağlamaktadır.

Güneş enerjisi santralleri güneş elektrik ve termal sistemler olmak üzere iki çeşittir.

Güneş Paneli Kullanmanın Faydaları

  • Gerekli elektriğin ücretsiz olarak karşılanabilmesi,
  • Enerji üretimi sırasında sera gazı oluşmaz,
  • Sektör geliştikçe istihdam ve yeni iş imkanları artıyor,
  • Paneller dünyanın her yerinde kullanılmaktadır,
  • Dağıtık enerji üretimine uygunluğu sayesinde daha düşük hat maliyetleri,
  • Güneş panelleri ile donatılan binaların değerinin artması,
  • Güneş paneli teknolojisi hala gelişmekte olan ve  açık sistemlerdir,
  • Şebeke hatlarından bağımsız  elektrik üretebilme imkanı sayesinde bağımlılığın azaltılması,

 

×