Kepez Güneş Paneli
Daxler Enerji A.Ş. 28. Mayıs 2023

Kepez Güneş Paneli

Daxler Enerji Kepez Güneş Paneli, gelen güneş ışığını  doğrudan elektrik enerjisine dönüştürmek için silikon hücreler kullanır. Güneş modeli modüler bir yapıya sahiptir. Seri veya paralel bağlanabilen güneş enerjisi modülleri, yılın her döneminde optimum şarj sağlar.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok yenilik hayatımıza giriyor. Bu yenilikler hayatımızı kolaylaştırmakta ve bizi büyük bir tüketim döngüsüne itmektedir.

Güneş panellerinin montajı genellikle iki şekilde yapılmaktadır. Büyük güneş enerjisi santralleri kırsal alanlara kurulur, ancak fabrikalarda, çiftliklerde veya evlerde genellikle çatılara kurulmaktadır. Yere monte güneş panelleri tipik olarak 50 cm’lik bir iniş yüksekliğine sahiptir. Bu, aşırı tozlaşmayı ve verim kaybını önlemek içindir. Arazi kurulumlarında zemin yapısı çok önemlidir. Güneş modülünü yumuşak zemine sabitlemek için çekiç konstrüksiyon, taş veya kayalık zeminde ise betonu güçlendirmek için kullanılmaktadır.

Bir çatıya monte edilirken, çatının eğim açısı çok önemlidir. Üzerine kurulacak düz bir çatınız varsa, güneş panellerini eğmek için  benzer bir hafif yapıyı eğmeniz gerekir. Çatı beşik çatı ise eğim gerekli değildir. Güneş panelleri montajı yapılırken en önemli nokta panelin ön yüzünün güney cepheye bakması ve önünde gölgelik olmamasıdır. Daxler Enerji Kepez Güneş Paneli.

Esnek Güneş Paneli

Mevcut güneş panellerine göre daha hafif ve daha esnek malzemelerden yapılan güneş panelleridir. Tekne, gemi, elektrikli bisiklet gibi  önemli alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu ürün, eğimli çatılarda büyük avantaj sağlamaktadır. Normal güneş panelleri ile eğimli çatılarda montajı zordur. Fakat bizimle böyle olan projelerde bile çatı yalıtımına zarar vermeden kurulabilmektedir. Esnek güneş paneli hafiftir ve mobil güce ihtiyaç duyduğunuzda taşımayı kolaylaştırır. Gelecekte tüm binalarda kullanılacak olan esnek güneş modülleri, yüzey kaplama konusunda da diğer modüllere göre önemli avantajlar sunmaktadır. Daxler Enerji Kepez Güneş Paneli.

Esnek güneş panelleri askeri sistemlerde, yatlarda, teknelerde, doğa gezilerinde ve kamplarda kullanılmaktadır ayrıca ve taşınabilmektedir. Farklı enerji ihtiyaçlarını karşılamak için farklı güçlerde paneller mevcuttur. İnce film teknolojisinin yaygınlaşması bu ürüne olan talebi artıracaktır. İnce film teknolojisi, silikon tabakaya esneklik kazandırmak için esnek bir yüzeye  çok ince bir silikon tabakası uygulanarak yapılmaktadır. Daxler Energy Kepez Güneş Paneli.

×