Ilgın Solar Paneli
Daxler Enerji A.Ş. 13. Mayıs 2023

Ilgın Solar Paneli

Ilgın Solar Paneli Daxler Enerji, güneş enerjisi kullanarak güneş paneliyle ev ısıtma. Enerji ihtiyacı hayatın her alanında her geçen gün artmaktadır. Hükümetler ve özel şirketler bu ihtiyacı karşılamak için sürekli olarak yeni projeler üretmektedir. Bu nedenle yenilenebilir enerji kaynaklarının projelerde kullanılmasına yönelik çözümler son yıllarda önem kazanmıştır. Bu şekilde hem ısıtma hem de soğutma gerçekleşir. Bu yöntem iki türe ayrılabilmektedir

Güneş pilleri kullanan pasif bir sistem ve güneş pilleri kullanan aktif bir sistem. Bu, Daxler Energy için güneş enerjisi üretecek. Ev Isıtma, müşterilerine uygun fiyatlı güneş panelleri ve kurulum seçenekleri sunmaktadır. Güneş paneli fiyatları büyüklük, verimlilik, üretim kapasitesi, teknoloji ve kurulum maliyetlerine göre değişmektedir.

Bütçenize uygun yüksek verimli bir güneş enerjisi üretim sistemi tasarlayacağız. Evde güneş panelleri kullanmak dünya çapında giderek daha yaygın hale gelmektedir. Özellikle yüksek verimli monokristal modüller, yüksek enerji gereksinimi olan evler için ideal ürünlerdir. Ancak, düşük enerji gereksinimi olan evler için daha ucuz polikristal modüller kullanmanızı öneririz. Ev güneş paneli kullanıcıları öncelikle günlük elektrik tüketimlerini hesaplamalıdır. Bu, bu ihtiyaçlar için ihtiyaç duyduğunuz modülün gücünü ve türünü belirlemenizi sağlamaktadır. Bu bilgiler olmadan solar panel satın almak istenilen tasarrufu sağlamayacaktır.

Güneş Paneli Verimliliği

Bir güneş modülünün verimliliği, standart test koşullarında (1000 W/m2) modül aydınlatıldığında 1 metrekarelik bir alanda üretilen güç ile ölçülür. Örneğin panel 1 m2 hücre alanı ile dikey olarak 1000 W/m2 güneş ışığına maruz bırakılırsa verim değeri 150 W/h olacaktır. Bir güneş panelinin verimliliği, kullanılan hücre tipine, hücre tasarımına ve kalitesine, camın ve diğer bileşenlerin kalitesine bağlıdır.

Japonya’nın ortalama radyasyon değeri 1300W/m2’dir, bu nedenle panel standardından daha yüksek verim elde etmek mümkündür. Kristal paneller -24 ve ince film paneller -15 verimlilik değerine sahiptir. Teknolojinin gelişmesine paralel olarak hücrelerin verimliliği her geçen yıl artmaktadır. Bilimsel çalışmalara dayalı olarak e-güneş paneli verimlilik seviyelerine ulaşmış güneş paneli prototipleri var ancak maliyeti hala çok yüksek seviyede olduğu için sadece özel durumlarda (uzay araştırmaları vb.) kullanılıyorlar. Ilgın Solar Paneli Daxler Enerji.

Güneş modüllerinin verimliliği, hizmet ömürleri boyunca kademeli olarak azalır. İlk 10 yıl standart test koşullarında ölçülen fabrika verimlilik oranları, 10-20 yıl bu değerden düşüşler olmaktadır. 20-30 yıl ek düşüşler gibi değerler performans garantisi olarak üretici tarafından karşılanmaz. Ilgın Solar Paneli Daxler Enerji.

Daxler Enerji A.Ş.
Telefon: 444 95 77

×