Güneş Enerjisi
Daxler Enerji A.Ş. 31. Temmuz 2023

Gökçeada Güneş Enerjisi

Gökçeada Güneş Enerjisi Sistemi: Bu sistemde güneş ışığı ana enerji kaynağıdır. Foton adı verilen yüksek enerjili parçacıklar içeren güneş ışınları güneş paneline çarpar. Bir güneş panelinin yüzeyi, güneş pili adı verilen parçacıklarla kaplıdır. Güneş pilleri silikondan yapılmıştır. Doğada oksijenden sonra en yaygın yarı iletken element silisyumdur. Bu sayede hücreler sayesinde panele çarpan fotonlar bir voltaj oluşturarak elektrik enerjisi açığa çıkarırlar.

Daxler Enerji olarak, öncelikle evinizin güneş panellerinin hesaplanması sürecinde evinizin güneşe göre konumunun büyük önem taşıdığını vurgulamak isteriz.

Gökçeada Güneş Enerjisi, bir güneş panelinin performansını hesaplamak amacıyla öncelikle panelin yüzey alanını saptamamız gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmek adına, genişlik ve uzunluk ölçülerini birbirleriyle çarpmak gerekmektedir.

Daxler Enerji, müşterilerine kaliteli güneş enerjisi panelleri sunmaktadır. Bütçe dostu fiyatlarla da hizmet vermekteyiz. Şirket, müşterilerine yüksek kaliteli güneş enerjisi panellerini rekabetçi fiyatlarla sunarak, müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktayız. Bundan dolayı Daxler Enerji’nin müşteri odaklı yaklaşımı sayesinde; müşterilerine en uygun fiyatlarla güneş paneli sistemleri sağlamaktayız.

Ev İçin Gökçeada Güneş Paneli

Daxler Energy artık daha yeşil bir dünya için enerji üretmek amacıyla yeşil sistemler kullanıyor. Güneş enerjisi en modern yenilenebilir enerji kaynağıdır. Dünya sürekli olarak güneş ışığına maruz kaldığından, gelen enerjinin elektrik enerjisine dönüştürülmesi için bazı araştırmalar yapılmıştır. Güneş modülleri olarak adlandırılanlarda, ışık elektrik enerjisine dönüştürülmektedir.

Güneş panelleri, dünyaya çarpan güneş ışığını daha fazla enerji dönüşümüne ihtiyaç duymadan elektrik enerjisine dönüştürür. Fotovoltaik modüller olarak da bilinen fotovoltaik modüller, İngilizce fotovoltaik teriminden gelmektedir. Bu nedenle kelime, Yunanca ışık anlamına gelen phos ve elektromotor kuvvet anlamına gelen volt kelimelerinin birleşimidir. Kurulum hizmeti ve müşteri gereksinimlerine göre özelleştirme. Kısacası her adımda müşteri memnuniyeti odaklı bir yaklaşım benimsiyoruz.

Daxler Enerji Gökçeada Güneş Enerjisi müşterilerine satış, kurulum ve bakım hizmetleri de sunmaktadır. Tüm yapı aslında güneş ışınlarını yakalamakla başlar. Güneş paneli olarak da adlandırılan fotovoltaik paneller, evlerin çatılarına kurulmaktadır ve özel yapıları sayesinde güneş ışınlarını oldukça verimli bir şekilde yakalamaktadır. Konya güneş paneli tarafından yakalanan güneş ışığı, fotoelektrik etki kullanılarak elektrik enerjisine dönüştürülür. Ancak dönüştürülen elektrik doğru akım olarak üretilmektedir.

 

×