Esenyurt Güneş Enerjisi
Daxler Enerji A.Ş. 11. Mayıs 2023

Esenyurt Güneş Enerjisi

Esenyurt Güneş Enerjisi Daxler Enerji. Güneş sınırsız ve bedavadır. Sıfır veya azaltılmış enerji maliyetleri. Çevreye ve canlılara zarar vermeyen temiz enerjidir. Modülerdir, taşınabilirdir ve gerektiğinde sisteminize eklenmektedir. Elektriğin üretildiği yerde tüketim imkanı sağlar. Çünkü son kullanıcılara yakınlık, iletim ve dağıtım ekipmanı ihtiyacını azaltır ve yerel güç hizmetlerinin güvenilirliğini artırmaktadır.

Güç kaybı ve enerji iletim kaybı en aza indirilerek dolandırıcılık maliyetleri ortadan kaldırmaktadır. İşletme ve bakım maliyetleri diğer sistemlere göre yok denecek kadar azdır. Trafo merkezleri merkezi olmayan üretim ve tüketimin yükünü taşımamaktadır. Son kullanma tarihi 40 yıl, üretici garantisi 25 yıldır. Sonuç olarak ihtiyacınız olan enerjiyi her yerde. Her bölgede ve her mevsim bulabilirsiniz. Kullanışlı, kolay ve hızlı kurulum.

Ev İçin Güneş Enerjisi Elektrik Üretimi

Daxler Enerji Konut Güneş Enerjisi Bir çatı güneş enerjisi sisteminin amacı, yurt dışındaki fazla enerjiye bağımlılığı azaltmak ve evlere kendi kendine yeten enerji sağlamak için dağıtım şirketlerine elektrik satmaktır. Artık evinizin elektrik ihtiyacını karşılamak için çatınızda solar panelleri olan bir fotovoltaik sistem kurabilirsiniz. Ayrıca dağıtım kuruluşları ile yapılan anlaşmalar ile ihtiyaç fazlası elektriğin de şebekeye satışı sağlanabilmektedir.

Eviniz için bir güneş enerjisi sistemine yatırım yapmak maliyetleri karşılayacaktır. Bu da yatırımın geri dönüş süresinin yaklaşık 7,5 yıl olduğu anlamına geliyor. Solar modül yatırımının ekonomik ömrü 25 yıldır. Sonuç olarak 25 yıllık bir yatırım 7,5 yılda kendini amorti ediyor. Esenyurt güneş enerjisi Daxler Enerji.

Güneş enerjisinin geri ödeme süresini etkileyen faktörler:

  • Enerji maliyeti
  • Türkiye’nin coğrafi konumu (güneşlenme saatleri)
  • Döviz piyasası hareketleri (güneş paneli, invertörler ABD doları kuru üzerinden satılmaktadır)
  • elektrik satışı

Şebekeye hazır güneş enerjisi ile elektrik faturanız yükselse bile önemli değil. Bunun nedeni, satılan faturalandırılmakta gücün kW gücü miktarına eşit olması gerektiğidir. Uzun vadeli bir yatırım olarak evinizin tüm elektrik ihtiyacını güneş panelleri ile karşılayabilir ve fazla elektriği elektrik şirketinize satabilirsiniz.

Esenyurt güneş enerjisi Daxler Enerji. İstanbul’da gayrimenkul yatırımı yaptığınızı, ev aldığınızı, ev kiraladığınızı ve kira geliri elde ettiğinizi düşünün. Çünkü yaklaşık 16 yılda evinizden aldığınız kira geliri, evinizin maliyetidir. Ancak 25 yıllık bir güneş enerjisi sistemi yatırımı karşılığında tüm maliyeti 7,5 yılda amorti etmektedir.

×