Çatı Ges
Daxler Enerji A.Ş. 21. Nisan 2023

Çatı Ges

Çatı Ges (çatı güneş enerjisi sistemi), bir evin çatısına fotovoltaik panellerin bağlandığı bir sistemdir. Güneş panelleri güneş ışığını yakalar ve elektrik üretir. Bu enerji evde kullanılmakta veya şebekeye beslenmektedir. Çatı Ges sistemi, evlerde ve işyerlerinde enerji tüketimini azaltmak için tasarlanmış olup çevre dostu bir enerji kaynağıdır.

Çatı Ges (çatı güneş enerjisi sistemi), güneş ışığını enerjiye çeviren “fotovoltaik” prensibine dayalı bir elektrik üretim teknolojisidir. Güneş paneli ile elektrik üretebilmek için öncelikle AC/DC dönüştürücü ile doğru akımı alternatif akıma çevirmek gerekmektedir. Güneş panelleri tarafından üretilen enerji, doğru akımdan alternatif akıma dönüştürülür ve kamu elektrik şebekesine verilmektedir.

Paneli kurar kurmaz otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır. Yeterli güneş radyasyonu varsa, üretilen güç otomatik olarak şebekeye beslenmektedir. Güvenlik nedeniyle, elektrik üretiminden sonra belirli aralıklarla voltaj, frekans ve şebeke yerleştirme testleri tekrarlanmaktadır. Roof Ges kurulumu mutlaka uzman bir ekip tarafından yapılması gereken bir işlemdir.

Öncelikle hesaplamalar ve ölçümler yapılarak evin veya işyerinin enerji ihtiyacı belirlenmektedir. Evin veya işyerinin çatısının etüdü yapılarak kurulacak sistemin nasıl yapıldığı, çatının nerede olduğu görürüz. Güneş paneli kurmayı planlamaktayız. Daha sonra panellerin montajı için çatıya uygun bir yapı oluşturuyoruz. Paneller monte edildikten sonra birbirine bağlanır ve enerji konvertörleri ile birleştirilmektedir.

Çatı Güneş Enerjisi Maliyetleri

Bu işlemden sonra sistemin çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz ve gerekli ayarlamaları yapınız. Sisteminizi çalışır durumda tutmak, artan enerji maliyetlerinden korunmanıza yardımcı olacaktır. Çatı Ges sistemini çevre dostu ve yenilenebilir bir enerji kaynağı haline gelir. Evler ve işyerleri için enerji tasarrufu sağlamaktadır. Kurulum profesyonel bir ekip tarafından yapılmalıdır. Enerji ciddi bir iştir ve amatör müdahaleler tehlikeli olur.

Daxler Enerji, Çatı Ges konusunda müşterilerine en iyi seçenekleri sunarak; müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Bundan dolayı şirket, kaliteli ve uygun fiyatlı güneş enerjisi panelleriyle müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Ve çevre dostu bir enerji kaynağı sunmayı hedeflemektedir.

Daxler Enerji, Türkiye’nin önde gelen güneş enerjisi şirketlerinden biri olarak sektördeki yerini sağlamlaştırmış bir firmadır. Şirketin yerli üretim güneş panelleri yüksek kaliteli malzemelerden yapılmış olduğu için uzun ömürlü, yüksek verimli ve dayanıklıdır. Ayrıca, uluslararası sertifikalarla da doğrulanması, müşterilerin ürünlere olan güvenini arttırmaktadır.

Daxler Enerji’nin yerli üretim güneş panellerinin Türkiye’deki birçok güneş enerjisi projesinde kullanılması. şirketin ürünlerinin kalitesi ve güvenilirliği hakkında da bilgi vermektedir. Şirket, Türkiye’de yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelik olarak gerçekleştirilen çalışmalara katkı sağlamakta ve bu sayede ülkedeki enerji ihtiyacının karşılanmasına yardımcı olmaktayız.

×