Buca Güneş Enerjisi
Daxler Enerji A.Ş. 26. Mayıs 2023

Buca Güneş Enerjisi

Buca Güneş Enerjisi, güneş, gün boyunca sadece bir ışık kaynağından daha fazlasıdır. Çünkü  dünyaya ulaşan güneşin her parçacığı veya foton, dünyayı besleyen enerjiyi içerir. Güneş panelleri, fotovoltaik etki adı verilen bir işlemle kullanabileceğimiz elektriğe dönüştürülür. Üretilen elektrik her tüketim tesisinde tüketilmektedir.

Teorik olarak dünyaya bir saatte düşen güneş ışığı miktarı, neredeyse bir yıl boyunca tüm dünyanın ihtiyacını karşılamaya yetiyor. Güneş enerjisinden yararlanmanın birçok yolu vardır. Bu enerjinin en yaygın kullanımı güneş panelleridir. Güneş enerjisi santralleri güneş panelleri kullanılarak inşa edilmektedir. Buca Güneş enerjisi, güneş panelleri sayesinde elektriğe dönüştürülmektedir.

Şirketiniz Daxler Enerji ile güneş enerjisi kullanmaya uygun mu?

İşletmenize güneş panelleri kurmanın verimli olup olmadığını birkaç faktör belirler. Bunlardan en önemlisi çalışma alanınızın bulunduğu alanda ne kadar güneş ışığı olduğudur. Firmanın mevcut elektrik tüketimi ile çatı ve sitenin güneş enerjisi sistemi kurmaya uygun olup olmadığı da önemlidir. Örneğin, bazı tesis çatılarının ve arsalarının montajı kolaydır, ancak dik çatılar ve arsaların güneş panellerinin kurulumunu zorlaştırır.

  • İşletmenizin bulunduğu bölgede ne kadar güneş radyasyonu var?
  • Şirketinizin enerji tüketimi ve elektrik abonelik sonuçları
  • Çatının boyutunun ve site tipinin güneş panelleri kurulumu için uygun olup olmadığı
  • Güneş enerjisi santralinize uygunluğu,

Lütfen ekibimizle iletişime geçin.

Buca Güneş Enerjisi, endüstriyel, evsel ve kişisel enerji ihtiyaçlarını doğrudan güneşten karşılayamaz. Sonuç olarak, güneş enerjisi dönüştürülebilir ve birçok farklı şekilde kullanılabilmektedir. Güneş ışınlarından yararlanmak için birçok teknik geliştirilmiştir. Güneş enerjisi teknolojileri, yöntemler, malzemeler ve teknoloji seviyeleri bakımından büyük farklılıklar gösterir. Bununla birlikte, bazıları güneş enerjisini doğrudan ışık veya termal enerji şeklinde kullanırken, diğerleri güneş enerjisini elektrik üretmek için kullanılmaktadır.

Tesislerinizi elektrik faturalarınızı ödediğiniz gibi taksitlendirebilir veya size uygun bir ödeme planı ile  ödeyebilirsiniz. Böylece hemen tasarruf etmeye başlayabilirsiniz. Güneş enerjisi üretimi ile üretilen elektriği herkese ulaştıracağız. Göllerden, akarsulardan ve ardından yer altı sularından tarım alanlarına su taşıyoruz. Böylelikle enerji maliyetlerinizi sıfırlayın. Güneş enerjisi her türlü sulama pompasında rahatlıkla bulunmaktadır. Buca Güneş Enerjisi,Daxler Enerji.

×