Bayraklı Güneş Paneli
Daxler Enerji A.Ş. 26. Mayıs 2023

Bayraklı Güneş Paneli

Bayraklı Güneş Paneli birçok avantajı vardır. İlki kesinlikle cüzdan dostu. Güneş paneli seçimi, sistemin kurulacağı yerleşim alanı hakkında detaylı bilgi gerektirir. Akıllı güneş panelleri ilk kurduğunuzda  biraz pahalı gelebilir ama uzun vadede kendini amorti eder. Bu nedenle elektrik bağlantısı olmayan tarım alanlarına ihtiyaç duyulan enerjiyi sağlamak son derece mantıklıdır. Akıllı güneş panelleri şehir dışında da sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.

Güneye bağlı güneş enerjisi, elektrik bağlantılarının uzak olduğu kırsal alanlarda çok faydalı bir uygulamadır. Kurulumu ve bakımı kolay. Bu, tek seferlik kurulum veya bakım maliyeti olmadığı anlamına gelir. Evinizin çatısına, verandasına, balkonuna vb. kurulumu kolaydır. Kavisli yapı, güneş ışınlarının emilimini artırır.

Bayraklı Güneş Paneli Faydaları

  • Güneş sınırsız ve bedava.
  • Elektrik faturalarınızı ortadan kaldırın veya azaltın.
  • Çevreye ve canlılara zarar vermeyen temiz
  • Modüler ve taşınabilmekte olduğundan, gerektiğinde sisteminize ekleyebilirsiniz.
  • Elektriği üretildiği yerde tüketme imkanı sunar.

Bir Güneş Paneli kaç kW elektrik üretir?

400 watt’lık bir güneş paneli modeli saatte 0,4 kW elektrik üretir. Paneller ortalama 7 saat güneş ışığı alıyor ve günde yaklaşık 2,8 kW güç üretebiliyor. 275 watt’lık bir güneş paneli modeli saatte 0,275 watt güç üretir. Günlük ortalama üretim kapasitesi 1925kW’dır. Aynı hesaplamaları kullanarak istediğiniz panel watt değerini kolayca belirleyebilirsiniz. Selçuklu güneş paneli. Güneşin yardımıyla tüm enerji ihtiyacınızı karşılayabilir, ihtiyacınızdan fazlasını üretirseniz elektriğinizi satarak ek gelir elde edebilirsiniz. Şimdi bize ulaşın. Sitenize güneş enerjisi sistemi kurup zemine aktararak temiz enerji üretelim ve  en uygun teklifi yapalım. Bayraklı Güneş paneli, üzerine düşen güneş ışığını emerek elektriğe dönüştüren bir sistemdir. İçinde bir güneş pili var.

Bir fotovoltaik sistem, transformatör olarak da bilinen invertör adı verilen bir sistem aracılığıyla elektrik enerjisi sağlar. Panoda depolanan enerji doğru akım olarak depolanmaktadır. Ancak inverter ile bu enerji alternatif akıma çevrilerek yüksek gerilim hatlarına gönderilmektedir. Yani güneş panelleri kendini amorti ediyorsa siz tükettiğiniz elektriği ödemek zorunda değilsiniz. Bayraklı Güneş paneli, yenilenen enerji kaynakları arasında çok önemli bir konuma sahiptir.

×