Yenişehir Güneş Paneli
Daxler Enerji A.Ş. 30. Mayıs 2023

Yenişehir Güneş Paneli

Yenişehir Güneş Paneli Daxler Enerji, yerli üretim güneş panelleri üreten Türkiye merkezli bir enerji şirketidir. Dünyaya çarpan güneş enerjisi miktarı, bugün dünyanın tükettiğinden 10.000 kat daha fazladır. Dolayısıyla yeryüzüne isabet eden güneş ışınlarının sadece %0,01’i insanların enerji ihtiyacını karşılamak için verimli bir şekilde kullanılmaktadır. Güneş panelleri ayrıca güneş ışığını elektriğe dönüştürmektedir.

Güneş paneline çarpan güneş ışığını emen güneş pillerinden oluşur. Bir güneş modülünün verimliliği, kullanılan hücrelerin güneş ışığını ne kadar hızlı elektriğe dönüştürdüğü ile belirlenmektedir. Konya güneş panellerinin montajı genellikle iki şekilde yapılır. Kırsal alanlara büyük ölçekli güneş enerjisi santralleri kuruluyor. Ancak genellikle fabrikaların, çiftliklerin ve özel evlerin çatılarına kurulmaktadırlar.

Yere monte güneş panelleri tipik olarak 50 cm’lik bir iniş yüksekliğine sahiptir. Bu, aşırı tozlaşmayı ve verim kaybını önlemek içindir. Arazi kurulumunda toprak yapısı çok önemlidir. Çekiç yapılar, güneş panellerini yumuşak zemine sabitlemek veya taş veya ana kaya zeminde betonu güçlendirmek için kullanılmaktadır.

Güneş Paneli Kurulumu

Daxler Enerji güneş panellerinizi kurmamıza izin verin. Güneş enerjisi, bir sıcak su sistemi inşa edilirken akla gelebilecek her türlü teknolojiye güç sağlama potansiyeline sahiptir. Günümüzde bu amaçlar için yaygın olarak kullanılan fotovoltaik enerji üretim sistemleri dikkat çekmektedir. Öncelikle güneş enerjisi sistemi seçerken çok dikkatli olmalısınız. Güneş enerjisi sistemlerinin tercih edilmesi oldukça önemlidir. Bu da sistemin mahaldeki elektrik veya ısıtma ihtiyacını karşılayabilecek seviyede olduğu anlamına gelmektedir.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken bir diğer detay da güneş sisteminin yerleşimi. Güneş panellerinin montajı çok dikkatli yapılmalıdır. Aksi takdirde sistemdeki en ufak bir aksaklık bile güneş enerjisinden beklenen faydaların alınmasını engelleyebilir. Peki güneş enerjisi sistemleri ve güneş panelleri nasıl kurulur ve nelere dikkat etmeliyiz?

Güneş paneli kurulumu için öncelikle sahip olmanız gereken başlıca malzemeler şu şekildedir;

  • Güneş paneli
  • Akü
  • Şarj kontrol cihazı
  • 1 çift MC4 konnektör (dişi ve erkek soket)
  • 1 takım solar kablo (4lük ya da 6lık olmaktadır)

Elbette bu malzemelerin mukavemeti ve cinsi farklıdır ve her biri için uygun olan mukavemet ve tipin seçilmesi gerekmektedir. Ayrıca bu malzemelerin cinsi odanın enerji ihtiyacına bağlı olarak çok önem kazanmaktadır. Bu nedenle öncelikle odanın enerji ihtiyacını belirlemek mantıklıdır. Yenişehir Güneş Paneli Daxler Enerji.

×