Güneş Paneli
Daxler Enerji A.Ş. 8. Ağustos 2023

Sultandağı Güneş Paneli

Sultandağı Güneş paneli nedir sorusuna kısaca cevap verelim. Güneş paneli,  güneş  enerjisini elektrik enerjisine çeviren bir alettir. Güneş panelleri, güneş ışığını elektrik enerjisine dönüştüren fotovoltaik yarı iletken silikon hücrelerden oluşur. Bir silikon hücre yaklaşık  0,5 volt üretmektedir. Hücrelerin seri olarak lehimlenmesi ile gerekli pano gerilim ve ayrıca akım değerleri elde edilmektedir. Güneş paneli nedir sorusunun bir diğer yanıtı da çeşitli miktarlarda güneş pilleri ile montaja ve kullanıma hazır hale gelmesidir.

Güneşten düşen ışınlar paneller sayesinde doğru akım (doğru akım) olarak elektrik üretir. Bu akım eviriciye ulaşır ve evirici sayesinde evin elektrik ihtiyacını karşılamak için alternatif akım (alternatif akım) olarak cihazlara ulaşır. Şebekeye bağlı sisteminiz evinizin ihtiyacından daha fazla elektrik üretiyorsa, evirici sayesinde fazla enerji şebekeye beslenmektedir.

Güneş paneli nedir sorusunun bir diğer cevabı da çeşitli miktarlarda güneş pillerinin monte edilerek kurulmaya ve kullanılmaya hazır hale gelmesidir. Güneş modüllerinin çevresel etkilere karşı direnci önemlidir. 25-30 yıllık bir ömür göz önüne alındığında, uluslararası kalite standartlarına uygun, hava şartlarına, termal soğumaya, korozyona, fiziksel darbelere ve ayrıca güneş ışınlarına  dayanıklı olarak üretilmelidir.

Solar modül seçimi nasıl olmalıdır?

Güneş enerjisi sistemlerinde en önemli konulardan biri güneş modüllerinin seçimidir. Fotovoltaik modüller kalite, garanti koşulları ve verimlilik açısından farklılık gösterir. En ucuz güneş modüllerini arıyorsanız, dikkate alınması gereken birçok şey var. Örneğin, en ucuz solar panel satıcıları genellikle garantileri önemsemezler ve yalnızca satış sonrası desteği bırakırlar.

Güneş panelinin watt değeri fiyatı etkileyen en önemli özelliktir. Örneğin 150 Watt’lık bir panel ile 250 Watt’lık bir panelin saatte 100 Watt farkı var. Bu nedenle solar modüller watt olarak belirtilmektedir. Örneğin, 250 Watt’lık büyük bir panelin üretim maliyeti 100 Watt’lık bir panelden daha düşüktür, dolayısıyla birim fiyatı daha düşüktür. Güneş paneli seçerken en büyük güneş panelini aldığınızdan emin olun.

Daxler Energy Sultandağı Güneş paneli, için garanti vermektedir. Mümkünse bu tür firmalardan güneş paneli almaya çalışın.

Sultandağı Güneş Paneli, Daxler Energy, fotovoltaik konusunda uzmanlaşmış bir şirkettir. Güneş ışınlarını yakalayarak elektrik enerjisine çeviren teknolojik bir cihaz kullanılmaktadır.

×