Solar Panel Nedir
Daxler Enerji A.Ş. 11. Mayıs 2023

Solar Panel Nedir?

Solar Panel Nedir; Güneş enerjisi doğrudan güneş ışığından elde edilen, zararlı gazlar içermeyen temiz enerjidir. Güneşin hidrojen çekirdeklerinin yaklaşık yarısı birleşerek helyum çekirdeklerine dönüşür. Bu süre zarfında çok fazla enerji açığa çıkar. Güneşte meydana gelen reaksiyonlarla üretilen enerjinin bir kısmı dünyaya ulaşan ışıma enerjisidir. Radyasyonun paneller aracılığıyla elektriğe dönüştürülmesi işlemi, böylece bir güneş enerjisi sistemini tanımlar.  Güneş enerjisi sistemi, Dünya’ya çarpan güneş ışınlarından faydalanmak için tasarlanmış bir mekanizmadır. Kurulan sistemin verimine bağlı olarak güneş ışınlarından 0 derece bile güneş enerjisi elde edilebilmektedir. Bu nedenle teknik olarak güneş elektriği olarak adlandırılan güneş enerjisi, yenilenen ve çevre dostu bir enerji kaynağı olduğu için  tercih edilmektedir.

Artan petrol fiyatları, küresel ısınma ve kirlilik gibi sorunlar 1970’lerden beri var. Bu sorunlar daha ucuz ve  temiz enerji kaynaklarına olan talebi artırmaktadır. Bu, güneş enerjisi sistemlerine yönelik araştırmaları artırdı. Olari panellerin doğru yerleşimi, güneş ışığının en verimli şekilde kullanılması ve doğru montaj sahanın enerji ihtiyacını karşılar. Bu nedenle tüm hesaplamaları doğru yapmak ve kaliteli panelleri tercih etmek gerekir. Esenler Solar Paneli Daxler Enerji güneş enerjisiyle ev ısıtma Daxler Enerji, güneş enerjisi üretiminde uzmanlaşmış bir şirkettir.

Güneş ışınlarını yakalayarak elektrik enerjisine dönüştüren teknolojik bir cihaz kullanılmaktadır. Bu cihazlar çevre dostu enerji kaynakları olarak bilinmektedir ve Daxler Enerji bu konuda  teknoloji ve kalite konusunda son noktayı sunmaktadır. Tüm yapı aslında güneş ışınlarını yakalamakla başlar. Güneş paneli olarak da bilinen fotovoltaik paneller, bir evin çatısına kurulmaktadır. Ardından özel yapıları sayesinde güneş ışınlarını oldukça verimli bir ortamda toplamaktadır. Yakalanan güneş ışığı, fotoelektrik etki kullanılarak elektrik enerjisine dönüştürülür. Ancak dönüştürülen elektrik doğru akım olarak üretilmektedir.

×