Güneş Enerjisi
Daxler Enerji A.Ş. 31. Temmuz 2023

Sivrihisar Güneş Enerjisi

Sivrihisar Güneş Enerjisi, güneş panelleri, yere çarpan güneş ışığını ek enerjiye dönüştürmeden elektriğe dönüştürür. Fotovoltaik modüller olarak da bilinen fotovoltaik modüller, İngilizce fotovoltaik teriminden gelmektedir. Bu nedenle Yunanca ışık anlamına gelen “phos” ve elektrik motoru anlamına gelen “volt” kelimelerinin birleşiminden türetilmiş bir kelimedir.

Dünyaya düşen 173.000 teravat güneş enerjisi ile birçok ülkenin yenilenen enerji kaynaklarına önem verdiği açıktır. Endüstriyel uygulamalarda veya enerji santrallerinde binlerce güneş panelinin kullanıldığı büyük sistemler sayesinde ülkelerin enerjide dışa bağımlılığını azaltarak ekonomiye katkı sağlamaktadır.

Sivrihisar Güneş Enerjisi Daxler Enerji ile şirketiniz Güneş Enerjisi Kullanmaya Uygun mu?

  • İşletmenin bulunduğu bölgenin ne kadar güneş ışığı aldığı
  • İşletmenizin enerji tüketim miktarı, elektrik abonelik sözleşme gücü
  • Çatı ve/veya arazi tipi büyüklüğünün güneş panelleri kurulumuna elverişli olup olmaması
  • İşletmenizin güneş enerji santralleri için uygunluğunu önemlidir.

Güneş Enerjisinin Geniş Kullanım Alanları

Örneğin kiremit çatılarda panellerin konulacağı alanın en çok güneş gören bölge olması gerekir. Damlarda ise panele eklenecek üçgen ayaklar ile ışığın verimli şekilde alınması gerekmektedir. Sahada panel kurulumu yapılacaksa çevresine tel örgü çekilmelidir. Bu teller, üzerinde enerji nakil hattı bulunuyorsa, topraklamayı sağlar. Ek olarak solar paneller için tercih edilen DC/AC kutularının su geçirmez olmasına dikkat edilmelidir. Aynı zamanda kablolar da bu kutuların alt tarafından girmelidir.  Sivrihisar Güneş Enerjisi.

Güneşte meydana gelen reaksiyonlarla üretilen enerjinin bir kısmı dünyaya ulaşan ışıma enerjisidir. Böylelikle radyasyonu modüller kullanarak elektrik enerjisine dönüştürme işlemi bu nedenle bir güneş enerjisi sistemini tanımlar.

Ülkemizde ana dış kaynak temin sektörü olan enerji sektörü. Büyük kapasiteli bir güneş enerjisi santrali kurun.  10 yıllık dolar bazlı devlet satın alma garantisi ile nasıl yatırım yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Güneş modülleri, içerdikleri silikon hücreler sayesinde güneş ışığını otomatik olarak enerjiye dönüştürür. Dönüştürülen enerji sayesinde maksimum kazanç ve minimum yatırım fırsatları sunulmaktadır. Bu sayede üretilen güneş panelleri enerji tüketmek yerine yeni enerji üretmektedir. Güneş panelleri bu görevi yerine getiren güçlü teknoloji ürünleridir.

Güneş enerjisi, evlerde ve işyerlerinde elektrik üretimi için kullanılabileceği gibi, bazı ülkelerde enerji şebekelerine de entegre edilerek geniş ölçekte kullanılmaktadır.

Daxler Energy

×