Güneş Enerjisi
Daxler Enerji A.Ş. 31. Temmuz 2023

Şarköy Güneş Enerjisi

Şarköy Güneş Enerjisi, ışığı elektriğe çeviren panel. Güneş ışığı bir güneş paneline çarptığında, Daxler Enerji güneş enerjisinden elektrik üretmek için özel bir fotovoltaik etki kullanır. Solar invertör tarafından üretilen elektrik, evlerde ve işyerlerinde kullanılabilen geleneksel elektrik haline gelir. Açıklanan basit adımlar, doğrudan güneş paneli tarafından üretilen elektriği kullanacak. Daha sonra kullanmak üzere hafızada saklayacaktır.

Güneş enerjisi, bir sıcak su  sistemi inşa sırasında aklınıza gelen her türlü teknolojiye güç sağlama potansiyeline sahiptir. Günümüzde bu amaçlar için yaygın olarak kullanılan fotovoltaik enerji üretim sistemleri dikkat çekmektedir. Öncelikle güneş enerjisi sistemi seçerken çok dikkatli olmalısınız.

Şarköy Güneş Enerjisi, Daxler Enerji ile sürdürülen bir gelecek için güneşten yararlanın, dünyayı kurtarın. Enerji, müşterilerine ekonomik ve çevre dostu  enerji kaynakları sağlar. Uygun fiyatlarla hizmet sunuyoruz. Bu nedenle müşteri memnuniyetini çok ciddiye alıyoruz. Enerji geçişlerini kolaylaştırmak için güneş enerjisinden yararlanıyoruz. Uygun paneller ve çözümler sağlamak için bizimle iletişime geçin.

Güneş kollektörü nedir, ne işe yarar?

Solar enerjisinden fayda sağlamak için onu toplamanız gerekmektedir. Güneş  enerjisini toplayıp ısı olarak ileten çeşitli tip ve şekillerdeki cihazlara güneş kollektörü denir. Güneş kollektörleri hem iklimlendirme hem de elektrik üretimi için kullanılmaktadır. Sıcak su temini gibi uygulamalar için de kullanılmaktadır. Bu cihazlar, kurulum sahasının enlemine göre en yüksek güneş açısına monte edilmelidir. Bu açı sayesinde kollektör tarafından toplanan ısı yerden ısıtma, duvar ısıtma ve radyatör gibi ısıtma cihazlarına aktarılmaktadır.

Solar enerjisi, güneşin çekirdeğinde nükleer füzyon işlemi (hidrojen gazının helyuma dönüştürülmesi) tarafından salınan radyant enerjidir. Güneş temiz, tükenmez bir yenilenen enerji kaynağıdır ve yaklaşık 3,9 x 1026 W güç sağlamaktadır. Güneşin yaydığı bu enerjinin küçük bir kısmı yeryüzüne ulaşır. Atmosferin dış yüzeyinin her metrekaresine ortalama 1.367 W düşer ve bu radyasyonun bir kısmı, genellikle X-ışınları ve ultraviyole ışınları atmosfer tarafından emilmektedir ve bir kısmı yansıtılmaktadır.

10 kWh altı güneş enerjisi paneli montajı için evinizin bağlantı noktasında izin talep edilmelidir. Eviniz şebeke dışındaysa ve dağıtım hizmetiniz yoksa, yine de bir lisansa ihtiyacınız yoktur. Güneş panelleri için hesaplama izinleri için konuta bağlı olan şebeke GES belgelerinden 10 kwh altı için form düzenler. Şarköy Güneş Enerjisi, Daxler Energy ile sürdürülen bir gelecek için güneşten yararlanın.

 

×