Sarayönü Güneş Paneli
Daxler Enerji A.Ş. 8. Mayıs 2023

Sarayönü Güneş Paneli

Sarayönü Güneş Paneli. Güneş panellerinin doğru yerleştirilmesi, gün ışığının en verimli şekilde alınması ve doğru kurulum sayesinde sitenin enerji ihtiyacı karşılanabilmektedir. Bu nedenle tüm hesaplamalar doğru yapılmalı ve kaliteli paneller tercih edilmelidir. Aksi takdirde talep ve beklentiler karşılanamaz.

Güneş Paneli Çeşitleri

Güneş panellerinin çevre dostu olması ve kullanıcılara önemli tasarruflar sunması popülerliğini doğrudan etkiler. Bunun yerine sektörün teknolojik gelişimi panel çeşitliliğini de aynı oranda artırmaktadır. Günümüzde en çok kullanılan güneş paneli çeşitleri;

  • Polikristal,
  • monokristal
  • esnek (ince/film) güneş panelleri

olmak üzere 3 farklı gruba ayrılırlar. Esnek güneş panellerinin üretiminde amorf silikon, arsenit, galyum, tellür, bakır, kadmiyum, selenid ve indiyum gibi çeşitli malzemeler kullanılmaktadır. Bu malzemeler şeffaf ve iletken yüzeyleri kaplar. Gerekirse elektrik akımı üreten elektrotlar yerleştirilir ve son olarak cam bir yüzeyle kapatılır ve kullanıma sunulur.

Silikon gofretler, monokristal ve polikristal güneş panellerinin üretim aşamalarında kullanılmaktadır. Bu plakalar güneş paneli üzerine yatay ve dikey olarak yerleştirilmiştir. Daha sonra temperli cam ve sabit çerçevelerle kaplanır. Tüm işlemler, günümüzde sıklıkla görülen dayanıklı, dikdörtgen panellerle sonuçlanır. Sarayönü Güneş Paneli.

Monoperk Paneller

Monokristal güneş panelleri olarak da bilinen monoperc paneller, siyaha yakın renkleri ve yuvarlak kenarlarıyla bilinmektedir. Monokristal silikon olarak da adlandırılan bu paneller, yüksek kaliteli monokristal silikondan yapılmıştır. Bu sayede verimi oldukça yüksek bir üründür. Son zamanlarda kullanıcılar 400 watt monokristal güneş panellerine ilgi duymaya ve tercih etmeye başladılar. Monoperc paneller 25 Watt’tan 400 Watt’a kadar güç seçeneklerine sahiptir. Bu nedenle kullanım alanları oldukça yaygındır. Ancak düşük güneş ışığı ve ısıda bile verimli çalışan bu paneller, kar biriktiğinde veya gölgede kaldığında daha az enerji üretiyor. Bu durum kullanım alanının iklim ve diğer çevresel faktörlere uygunluk arayışlarına yol açmaktadır.

Polikristal Paneller

polikristal silikon veya polikristal güneş panelleri olarak da adlandırılan güneş sistemleridir. Genellikle mavi tonlarında üretilen bu paneller oranlarının etkinliğini göstermektedir. Monokristal paneller için yapılan hücrelerin üretim adımlarında kullanılan yöntemler, verimliliği $. Bu nedenle monokristal paneller kadar verimli modeller değildirler. Polikristal güneş panellerinin fiyatları, monokristal güneş panellerine göre oldukça ucuz ve ekonomiktir. Aynı zamanda üretim aşamalarının daha basit ve hızlı olması tercihlerini doğrudan etkilemektedir. Ancak bu paneller, monokristal panellere göre daha düşük ısı toleransına sahiptir. Sarayönü Güneş Paneli.

Daxler Enerji A.Ş.
Adres: Büyükkayacık OSB Mah. 102. Cad. No: 3/1 42280 Selçuklu / Konya
E-Mail: info@daxlerenergy.com
Telefon: 444 95 77

×