Pursaklar Güneş Enerjisi
Daxler Enerji A.Ş. 30. Mayıs 2023

Pursaklar Güneş Enerjisi

Pursaklar Güneş Enerjisi, Daxler Enerji. Güneş sınırsız ve ücretsizdir. Enerji maliyeti yok veya azaltılmış. Çevreye ve canlılara zarar vermeyen temiz enerjidir. Modüler ve taşınabilir olduğundan, gerektiğinde sisteminize ekleyebilirsiniz. Elektriği üretildiği yerde tüketme imkanı sunar. Son kullanıcılara yakınlık, iletim ve dağıtım ekipmanı ihtiyacını azaltır ve yerel enerji hizmetlerinin güvenilirliğini artırır.

Güç kaybını ve enerji aktarım kaybını en aza indirerek dolandırıcılık maliyetlerini ortadan kaldırın. İşletme ve bakım maliyetleri diğer sistemlere göre minimum düzeydedir. Trafo merkezleri merkezi olmayan üretim ve tüketimin yükünü taşımaz. Son kullanma tarihi 40 yıl, üretici garantisi 25 yıldır. Böylece ihtiyacınız olan enerjiyi her yerden alabilirsiniz. Her bölgede ve her mevsim bulunabilmektedir. Kullanışlı, kolay ve hızlı kurulum.

Türkiye’nin Coğrafi Konumu ve Güneş Enerjisi Verimliliği

Türkiye, 36 ve 42 derece doğu enlemleri ile 26 ve 45 derece doğu boylamları arasında yer alan, güneş enerjisinden en  yüksek verimle yararlanma potansiyeline sahip ülkedir. Ayrıca konumu gereği dört mevsim dönüşümlü olarak güneş alan alanlar bulunmaktadır. Geniş bir alana kurulu güneş enerjisi santralleri ile enerji ihtiyacının önemli bir kısmı karşılanabilmektedir.

Pursaklar Güneş Enerjisi, Daxler Enerji. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Türkiye Güneş Enerjisi Potansiyel Atlası (GEPA) başlıklı bir rapor yayınladı. Böylelikle rapora göre, ülke yılda toplam  2.737 saat güneş ışığı aldı. Bu, her gün 7,5 saat güneşe maruz kalmaya eşittir. Güneşin ömründen elde edilen yıllık güneş enerjisi  1.527 kWh olarak ölçüldü. Bu değerin günlük ortalamaya eklenmesi 4,2 kWh’ye denk geliyor. 1.3 Türkiye’de Güneş Enerjisi Türkiye, konumu gereği, yıllık ortalama toplam güneşlenme saati 2.640 saat (günde 7,2 saat) ve ortalama toplam radyasyon dozu 1.311 kWh/m²-yıl (a) ile güneş enerjisi için yüksek bir potansiyele sahiptir. ). Günlük toplam 3,6 kWh/m² olarak belirlenmiştir.

Japonya’nın güneş enerjisi potansiyelinin yılda 380 milyar kWh olduğu tahmin edilmektedir. Bu ilde bile Türkiye’nin güneş enerjisi potansiyeli  birçok Avrupa ülkesine göre oldukça yüksektir. Ekonomik büyüme, teknolojik gelişme ve nüfus artışı ile birlikte her ülkede enerjiye olan talep şüphesiz artmaktadır. Maalesef ülkemizin yeterli enerji kaynağı yok, dolayısıyla ithalat için ödememiz gereken bedel, toplam  ithalatımızın neredeyse beşte biri kadar. Pursaklar Güneş Enerjisi, Daxler Enerji.

×