Güneş Enerjisi
Daxler Enerji A.Ş. 31. Temmuz 2023

Nazilli Güneş Enerjisi

Nazilli Güneş Enerjisi; Daxler Energy, müşterilerimize yüksek kaliteli güneş modülleri sağlar. Ayrıca bütçenize uygun fiyatlarla hizmet sunuyoruz. Şirket, müşterilerine rekabetçi fiyatlarla yüksek kaliteli güneş enerjisi panelleri sunarak müşteri memnuniyetine büyük önem vermektedir. Daxler Enerji’nin müşteri odaklı yaklaşımı sayesinde güneş paneli sistemlerini en uygun fiyatlarla müşterilerimize sunuyoruz.

Bu sistem için ana enerji kaynağı güneş ışığıdır. Foton adı verilen yüksek enerjili parçacıklar içeren güneş ışınları solar paneline çarpar. Güneş panelinin yüzeyi güneş pili adı verilen parçacıklarla kaplıdır. Güneş pilleri silikondan yapılmıştır.

Solar enerji sistemleri, diğer enerji kaynakları ile kıyaslandığında neredeyse hiç su kullanmamaktadır. Solar enerjinin fosil ve enerji kaynaklarına kıyasla daha az su kullanması, gelecekte önemli bir rol oynamasını sağlayacaktır.

Güneş enerjisi, güneş ışığını elektrik enerjisine dönüştürmek için özel bir teknoloji kullanır. Solar enerjisi dünyadaki en bol ve temiz enerjidir. Çevreyi kirletmez ve sessizdir. Enerji Atlası: Yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji. Enerji politikası nedir? Politikası genel olarak kısa vadeli arz ve talep yönetimi ve uzun vadeli planlama faaliyetlerini içeren teknik, ekonomik ve enerji kararlarının alındığı kurumsal yapılardan oluşmaktadır.

 Ev-Villa Tipi Güneş Enerjisi Sistemleri

Elektrik ihtiyacınıza uygun olan güneş enerji sistemini evinizin çatısına kurdurabilmektesiniz. Ardından hemen tasarruf etmeye başlayabilirsiniz. Şebeke bağlantılı sistemlerde ihtiyacınız olan elektrikten fazlasını üretmeniz durumunda elektrik satarak ek gelir elde etmeniz mümkündür.

Güneş temiz, tükenmez bir yenilenen enerji kaynağıdır ve yaklaşık 3,9 x 1026 W güç sağlamaktadır. Güneşten yayılan bu enerjinin küçük bir kısmı yeryüzüne ulaşır. Atmosferin dış yüzeyinin her metrekaresine ortalama 1.367 W düşüyor. Genellikle X-ışınları ve ultraviyole ışınlarından oluşan bu radyasyonun bir kısmı emilerek atmosfere girer ve bir kısmı da yansır. Nazilli Güneş Enerjisi.

Fotovoltaik sistemde, güneşten gelen radyasyon, paneller vasıtasıyla ile elektrik enerjisine çevrilip, elde edilen DC elektrik, elektrik inverter cihazlarıyla şebeke frekansına uygun bir şekilde AC elektriğe çevrilerek, elektrikten faydalanılmaktadır. Termal sistemlerde ise özel aynalar yardımıyla güneş ışınları belirli bir noktaya iletir.  Bu noktada bulunan yağ ya da su ısıtılmakta, ısıtılan sıvı ile termik sistemlerde olduğu gibi buhar basıncı vasıtasıyla ile mekanik enerji, kinetik enerjiye dönüştürülmektedir. Kullanılan sistem ne olursa olsun güneş enerjisini yatırım yapmak şirketler ve ülke açısından kârlıdır.

Daxler Energy

×