Muratpaşa Solar Paneli
Daxler Enerji A.Ş. 28. Mayıs 2023

Muratpaşa Solar Paneli

Muratpaşa Solar Paneli ile gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmak için güneş enerjisinden yararlanmanın değeri ölçülemez. Bunun yarattığı kurumsal sosyal sorumluluğun değeri, toplumun tüm kesimlerinin iş yerlerimizden beklediği sorumlulukları üstlenerek itibarımızı ve markamızı güçlendirmektedir.

Çatı GES

Daxler Enerji Ges (Çatı Güneş Sistemi), evlerin çatılarına fotovoltaik paneller kuran bir sistemdir.  Güneş panelleri daha sonra güneş ışığını yakalar ve elektrik üretir. Evinizde veya iş yerinizde enerji tüketimini azaltan bir panel sistemi çevre dostu bir enerji kaynağıdır.  Muratpaşa Solar Paneli, Daxler Enerji güneş panelleri konusunda uzmanlaşmış bir firmadır. Güneş paneli, güneşten gelen ışığı yakalayarak elektrik enerjisine dönüştüren teknolojik bir cihazdır. Bu cihazlar çevre dostu enerji kaynakları olarak bilinmektedir. Bu nedenle Daxler Enerji burada üstün teknoloji ve kalite sunmaktadır.

Güneş enerjisi santralleri hem binalara hem de şirket çatılarına kurulabilmektedir. Bu şekilde şirketin elektrik ihtiyacı karşılanmaktadır ve ayrıca ihtiyaç fazlası elektrik enerji tedarikçisine satılır. Bir megavat (MW), bir milyon çarpı bir watt’a eşit bir ölçü birimidir. MW cinsinden ifade edilmektedir. Ortalama aylık ev elektrik tüketimi genellikle megavat cinsinden ölçülür. Muratpaşa Solar Paneli performansı, kullanılan elektrikli ekipmanı belirlemektedir. 380V taşınan güneş panelli hemen hemen her elektrikli cihazla çalışmaktadır. Taşınan bir 220V güneş paneli, çamaşır makineleri ve buzdolapları gibi cihazlara güç sağlamaktadır.

Güneş panelleri evinizin ihtiyacını karşılıyor mu?

Kişisel kullanımınız için ihtiyacınız olan güneş modüllerini doğru belirlemek, kullanılabilir bir elektrik enerjisi kaynağı sağlayacaktır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken noktaları kısaca şu şekilde sıralayabilirim:

  • Ortalama günlük enerji tüketiminin belirlenmesi,
  • Hanede kaç kişi yaşıyor
  • Alanın güneş ışığı aldığı süre,
  • Yerel iklim ve diğer çevresel faktörlerin belirlenmesi;
  • İlgili hücre sayısı, istenen plakayı yapmak için kullanılan teknikler ve malzemeler hakkında eğitici bilgiler,

Amaç, panel verimliliği ve performansı hakkında daha fazla bilgi edinmektir. Günümüzde güneş panelleri mevcut  elektrik hatlarını desteklemek ve tüm enerji ihtiyaçlarınızı karşılamak için kullanılabilmektedir. Bu nedenle kullanım amacı da önemli bir kriter olarak kabul edilmektedir.

Bugün ülkemizde sadece  su ısıtmak için kullanılan güneş enerjisini kullanarak çok kolay elektrik üretebiliyoruz. Muratpaşa Solar Paneli, Daxler Enerji.

×