Muratpaşa Güneş Paneli
Daxler Enerji A.Ş. 28. Mayıs 2023

Muratpaşa Güneş Paneli

Muratpaşa Güneş Paneli sistemlerinde en önemli konulardan biri güneş modüllerinin seçimidir. Fotovoltaik modüller kalite, garanti koşulları ve verimlilik açısından farklılık gösterir. En ucuz güneş modüllerini arıyorsanız, akılda tutulması gereken birçok şey var. Örneğin en ucuz panel satanlar çoğu zaman garantiyi önemsemezler ve satış sonrası desteği tek başlarına bırakırlar.Kaliteli panelciler genellikle 25 yıl sorunsuz performans sunarlar.Garanti sağlayabiliriz. Mümkünse bu tür firmalardan güneş paneli almaya çalışın. Muratpaşa Güneş Paneli, Daxler Enerji.

Ne Tür Güneş Panelleri Var?

Şu anda, güneş panelleri iki farklı hücre tipinde sınıflandırılmaktadır. Birincisi polikristal güneş pilleri kullanan bir güneş paneli. Diğeri ise monokristal güneş pilleri kullanan bir güneş paneli. Günümüzde polikristal hücreli güneş kollektörleri büyük ölçekte üretilmektedir. Güneş paneli nedir sorusuna kısaca cevap verecek olursak güneş paneli, güneş enerjisini elektrik enerjisine çeviren bir alettir. Güneş modülleri, güneş ışığını elektrik enerjisine dönüştüren fotovoltaik yarı iletken silikon hücrelerden oluşur. Bir silikon hücre yaklaşık 0,5 volt üretir. Hücrelerin seri olarak lehimlenmesi ile gerekli pano gerilim ve akım değerleri elde edilmektedir. Güneş paneli nedir sorusunun bir diğer cevabı da güneş pillerinin bir araya getirilip kurulmaya ve kullanıma hazır halde bulunan çeşitli miktarlardan oluşmasıdır.

Güneş panellerinin çevre koşullarına dayanıklılığı önemlidir. 25-30 yıllık bir kullanım ömrü düşünüldüğünde uluslararası kalite standartlarına uygun. Hava şartlarına, ısıtma-soğutma, korozyon, fiziksel darbe ve güneş ışınlarına karşı dayanıklı yapılmalıdır. Güneş paneli dıştan içe alüminyum çerçeve, izolasyon, özel temperli camdan oluşmaktadır. EVA, hücre, arka sac ve buattan oluşmaktadır. Teknolojinin gelişmesine paralel olarak hücrelerin verimliliği her geçen yıl artmaktadır. Muratpaşa Güneş Paneli, Daxler Enerji.

Bilimsel çalışmalara dayalı olarak e-güneş paneli verimlilik seviyelerine ulaşmış güneş paneli prototipleri var ancak maliyeti hala çok yüksek seviyede olduğu için sadece özel durumlarda (uzay araştırmaları vb.) kullanılıyorlar. Güneş modüllerinin verimliliği, hizmet ömürleri boyunca kademeli olarak azalır. İlk 10 yıl standart test koşullarında ölçülen fabrika verimlilik oranları, 10-20 yıl bu değerden düşüşler, 20-30 yıl ek düşüşler gibi değerler performans garantisi olarak üretici tarafından karşılanmaz. Muratpaşa Güneş Paneli, Daxler Enerji.

×