Mezitli Solar Paneli
Daxler Enerji A.Ş. 30. Mayıs 2023

Mezitli Solar Paneli

Mezitli Solar Paneli ile güneş enerjisinden yararlanmaya yönelik araştırmalar, özellikle 1970’lerden beri, fotovoltaik sistemlerin teknolojik olarak ilerlemesi, maliyetleri düşürmesi ve kendilerini çevre dostu bir enerji kaynağı olarak kabul etmesiyle ivme kazandı. Öncelikle güneş enerjisinin temiz bir enerji kaynağı olması ve kurulum sonrası işletme maliyetlerinin düşük olması  önemini artırmaktadır.

Elektrik ihtiyacınızı karşılayan çatınıza fotovoltaik sistem kurarak hemen tasarruf etmeye başlayabilirsiniz. Şebekeye bağlı sisteminiz ihtiyaç duyduğunuzdan daha fazla elektrik üretiyorsa, elektriğinizi satarak ek gelir elde etme olanağına sahipsiniz. Entegre Solar olarak evlere anahtar teslim güneş enerjisi sistemleri sunuyoruz. Evinize güneş enerjisi sistemi kurmak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçin. Fiyat teklifi alın. Göllerden, akarsulardan ve yeraltı sularından tarım arazilerine su taşımak için güneş enerjisinden üretilen gücü kullanarak enerji maliyetlerini azaltın. Güneş enerjisi her tip sulama pompasında rahatlıkla bulunmaktadır. Mezitli Solar Paneli, Daxler Enerji.

Nasıl Elektrik Üretilmektedir?

Özetle güneşten gelen ışık paneller sayesinde doğru akım (doğru akım)  olarak elektrik üretir. Bu elektrik invertere gönderilmektedir. İnverter sayesinde evin elektrik ihtiyacını karşılamak için cihazlara alternatif akım (alternatif akım) olarak verilmektedir. Şebeke bağlantılı bir sistemde evin ihtiyacından fazla elektrik üretilirse inverter sayesinde fazla enerji  şebekeye atılmaktadır. Tersi durumda ise gerekli olan güç şebekeden alınır ve evirici sayesinde ev cihazlarına aktarılır. Off-grid sistemlerde invertör sayesinde fazla güç aküye aktarılarak şarj edilmektedir. Tersi durumda ise ihtiyaç duyulan güç aküden alınır ve evirici sayesinde ev aletlerine aktarılmaktadır. Panelleri birbirinden ayıran en önemli özellik hücredir. Sabit güneş panelleri kurulum sonrası bakım maliyetleri dışında herhangi bir maliyete neden olmamaktadır. Taşınabilir solar panelleri için de durum benzer olmaktadır.

 

Temel olarak iki tip hücre vardır. Monokristal ve polikristal güneş modülleri. Monokristal  güneş panelleri: polikristal güneş panellerinden daha verimli çalışır. Özellikle kapalı veya sıcak havalarda verimliliği yüksektir. Genel olarak, daha  az güneş ışığı size daha fazla sonuç verecektir. Dezavantajı, panellerin esas olarak pahalı olmasıdır ve panelin bir kısmı kar, gölge veya tozla kaplanırsa panelin üretim değeri büyük ölçüde düşer. Genel olarak, panel her zaman temiz ve açık olmalıdır. Mezitli Solar Paneli, Daxler Enerji.

×