Kumluca Güneş Enerjisi
Daxler Enerji A.Ş. 28. Mayıs 2023

Kumluca Güneş Enerjisi

Kumluca Güneş Enerjisi Daxler Enerji, ülkemizin en önemli dış kaynak temini sektörü olan enerji sektörüne yatırım yapmak için 10 yıl dolar bazlı devlet alım garantisi ile güneş panelleri kullanarak yüksek verimli güneş enerjisi kuruyor.

Güneş enerjisi santrallerinde tarım dışı malzemeler kullanılarak tasarruf sağlanabilir. Zemin kollektörleri, çatı veya otoparkın istenilen amacı karşılamadığı durumlarda ideal  çözümdür. Günümüzde sadece su ısıtmak için kullandığımız güneş enerjisinden elektrik üretmek de çok kolay bir şekilde yararlanılabiliyor.

Dünyadaki en yaygın güneş paneli türleri, monokristal güneş panelleri ve polikristal güneş panelleridir. İnce film güneş panelleri, esnek güneş panelleri ve şeffaf güneş panelleridir.

Güneş Enerjisi Nedir?

Güneşi doğal bir nükleer reaktör olarak düşünelim. Bu çerçevede, foton adı verilen minik enerji demetleri, yaklaşık 8,5 dakikada Güneş’ten Dünya’ya 150 milyon kilometre yol kat ederler. Bu kısa yolculuk sonucunda, enerji paketinin Dünya’ya ulaşması teorik olarak yalnızca bir saat sürerken, Dünya’yı bir yıl hareket ettirecek kadar enerji içermektedir. Bu nedenle, hepimiz güneş enerjisini tercih etmeliyiz çünkü karbondioksit emisyonlarını azaltmak ve sürdürülen enerji üretimine doğru ilerlemek için büyük bir potansiyele sahiptir. Daxler Energy güneş panelleri ile evinizi, arabanızı, bahçenizi veya ihtiyacınız olan her yeri seçin. Bu, bir güneş paneli sistemi ile yapmak kolay ve ucuzdur.

Her büyüklükteki birçok ürüne, makineye veya tesise güç sağlamak için yeterli enerji üretir. Bazı güneş paneli türleri, yere çarpan ışık ışınlarını yakalar ve onları insanların kullanabileceği enerjiye dönüştürür. Uygulama ve üretim hacmine bağlı olarak, doğrudan ışığın görülebileceği farklı boyut ve fonksiyonlar kurulmaktadır. Güneş paneli sistemi belirli bir alana, bir aracın çatısına veya elektrik üreten bir binaya kurulabilir.

Nüfus artışı ve sanayileşme ile birlikte dünyanın enerji talebi de artmaktadır. Petrol ve doğal gaz rezervlerinin tükendiği veya bulunmadığı ülkelerde sürekli artan enerji talebini karşılamak zordur. Bu nedenle temiz ve ucuz enerji kaynaklarına geçmek bu sorunu ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Kumluca Güneş Enerjisinin elektrik üretiminde artan payı, bu alandaki araştırmaları  daha da önemli kılmaktadır.

×