Karşıyaka Güneş Paneli
Daxler Enerji A.Ş. 30. Mayıs 2023

Karşıyaka Güneş Paneli

Karşıyaka Güneş Paneli Daxler Enerji. Güneş enerjisi, yeryüzüne çarpan güneş ışığından elektrik enerjisinin üretilmesidir. Ayrıca bu sistem için ana enerji kaynağı güneş ışığıdır. Güneş ışınları, foton adı verilen yüksek enerjili parçacıklar içeren güneş paneline çarpar. Güneş panelinin yüzeyi güneş pili adı verilen parçacıklarla kaplıdır. Pilleri silikondan yapılmıştır. Silikon, oksijenden sonra doğada en yaygın bulunan yarı iletken elementtir.

Söz konusu güneş pili, n-iletken silikon ve p-iletken silikon olmak üzere iki katmandan oluşur. Bu hücreler sayesinde panele çarpan fotonlar voltaj üreterek elektrik enerjisi açığa çıkarırlar. Bir foton güneş hücresine çarptığında, p-tipi silikon tabakadaki elektronların enerji seviyesi, yarı iletken malzemeden geçmelerine izin verecek seviyeye yükselir. Yarı iletken malzemeye nüfuz eder ve n-iletken silikon tabakasına ulaşır.

Güneş Panelleri Çeşitleri Nelerdir?

Monokristal Paneller

Monokristal güneş paneli olarak adlandırılır ve elektriği en verimli şekilde üretebilen modeldir. Diğer panellere göre daha pahalı olan bu paneller artık kırsalda yaşayan kullanıcıların da tercih ettiği ürünlerdir. Güneş ışığını daha uzun süre tutması ve daha fazla güç üretmesi nedeniyle önerilen panellerden biridir. Diğer bir güneş paneli türü de polikristal paneldir. Karşıyaka Güneş Paneli Daxler Enerji.

Polikrital Paneller

Bu güneş panelleri, piyasadaki en uygun fiyatlı ürünleri içerir. Polikristal paneller fiyatları nedeniyle son zamanlarda popüler hale geldi ancak diğer paneller ile aynı verimi sunmuyorlar. Kullanılan silikon, güneş modülünün işlevselliği üzerinde en büyük etkiye sahiptir. Silikonun saflığı ne kadar yüksek olursa, kullanıcı için verimlilik o kadar yüksek olur. Polikristal panelin silikon yapısı saf değilse kullanıcının beklediği performans alınamaz.

İnce Filmi Paneller

Genel olarak, ince film güneş modülleri daha düşük enerji tüketimine sahiptir. Evlerde kullanılabilen paneller dışında konut enerjisi sağlamayan paneller de oldukça ekonomik modellerden biridir.

Esnek Güneş Panelleri

Esnek yapısı sayesinde her yere montajı kolay olan bu panel tipi, 2 kg ağırlığı ile hafif bir yapı olarak tasarlanmıştır. Tüketicilerin teknelerde ve doğa gezilerinde bu tür panelleri kullanmaları mümkündür. Bu panellerin kullanımı yaşam alanlarımızı korumaya yardımcı olur ve doğanın devamını desteklemektedir. Karşıyaka Güneş Paneli Daxler Enerji. Güneş enerjisinden yararlanmak, her geçen gün daha fazla zarar verdiğimiz doğayı korumanın bir yolu haline geldi. Tükenen doğamızı iyileştirmek ve iyileştirmek için attığımız en önemli adımlardan biri de güneş enerjisinden yararlanmaya odaklanarak tüketicileri bu konuda bilinçlendirmek oldu.

×