Karabağlar Güneş Paneli
Daxler Enerji A.Ş. 28. Mayıs 2023

Karabağlar Güneş Paneli

Karabağlar Güneş Paneli, güneş panellerinin doğru yerleşimi, güneş ışığından en verimli şekilde faydalanılması ve doğru kurulum sitenin enerji ihtiyacını karşılar. Bu nedenle tüm hesaplamaları doğru yapmak ve kaliteli panelleri tercih etmek gerekiyor. Meram güneş panelleri, evinizi ısıtmak için Daxler Enerji‘nin güneş enerjisini kullanır.

Güneş Enerjisi neden önemlidir?

Doğru akımı (doğru akım) alternatif akıma (alternatif akım) dönüştürmek için bir inverter gereklidir. Evirici, bu sistem tarafından üretilen elektriği kullanmak için önemli bir bileşendir. İnverter cihazına gelen güç beslemesi evde kullanılan ekipman tarafından kesilmeyecektir. Üretilen enerjiye olan talep, dünya çapında güneş radyasyonu eksikliği ve sıradan evlerde elektrik tüketimindeki artış nedeniyle değişiyor. Güneş enerjisi yeterli elektrik üretemez veya talebi karşılayamazsa, şebeke enerjisi kullanılmaya devam edecektir. Daxler Enerji bu konuda temerrüde düşmemiştir.

Karabağlar Güneş Paneli Nasıl Seçilmektedir?

Panelleri birbirinden ayıran temel özellik hücredir. Temel olarak iki tip hücre vardır. Monokristal ve polikristal güneş modülleri. Monokristal güneş panelleri: polikristal güneş panellerinden daha verimli çalışır. Özellikle kapalı veya sıcak havalarda verimliliği yüksektir. Genel olarak güneş ışığına maruz kalmayan alanlarda daha iyi sonuç alırsınız.

Dezavantajı ise panellerin  pahalı olma eğiliminde olması ve panelin herhangi bir bölümünün kar, gölge veya tozla kaplanması durumunda panelin üretim değerinin büyük ölçüde düşmesidir. Genel olarak, sabit diskler her zaman temiz ve boş olmalıdır. Karabağlar Polikristal Güneş Panelleri: Monokristal güneş panellerinden daha ucuzdur. Isıtmamak daha etkilidir. Gölgeleme, monokristal panellere göre  daha az olasıdır. Modülün bir kısmı kapalı olsa bile (gölge, kar, toz vb.), güneş ışığını monokristal modüllere göre daha verimli alan kısımlar vardır.

Dezavantajları monokristal güneş panellerine göre daha azdır. Bulutlu havalarda etkisi yoktur. Her iki panel tipi de yüksek kalitededir ve aynı garanti süresine sahiptir. Yukarıda da belirtildiği gibi kullanım yeri ve iklim şartlarına göre en ideali seçilmelidir. Panelde gösterilen güç, tam aydınlatma altında saatte üretilen güç anlamına gelir. Örnek: 275W’lık bir panel 1 saatte 275W güç üretecektir. Bu, elektrik faturalarınızı ödemek veya sizin için doğru olan bir ödeme planı seçmek gibidir. Böylece sistem için taksit ödeyerek hemen tasarruf etmeye başlayabilirsiniz. Karabağlar Güneş Paneli, Daxler Enerji.

×