İzmir Solar Paneli
Daxler Enerji A.Ş. 25. Mayıs 2023

İzmir Solar Paneli

İzmir Solar Paneli, Güneşi doğal bir nükleer reaktör olarak düşünebiliriz. Bu çerçevede, foton adı verilen küçük enerji demetleri, Güneş’ten Dünya’ya 150 milyon kilometreyi yaklaşık 8,5 dakikada kat eder. Bu kısa yolculukta Dünya’ya ulaşan enerji paketi teorik olarak sadece bir saat sürüyor. Ancak Dünya’yı bir yıl hareket ettirecek kadar enerji içerir. Bu nedenle hepimizin CO2 emisyonlarımızı azaltması ve sürdürülebilir enerji üretimi için büyük potansiyele sahip olan güneş enerjisine  öncelik vermesi gerekiyor.

İzmir Solar Paneli Garantisi

Ürünlerimiz 12 yıl garantilidir. Güneş panellerine ilgi her geçen gün artıyor! Yenilenebilir enerji kaynakları arasında oldukça önemli bir yer tutan güneş enerjisi sistemleri gün geçtikçe artmaktadır. Özellikle Japonya’da insanların günde yaklaşık 7-8 saat güneş ışığına maruz kalması, güneş paneli teknolojisine artan ilgiyi doğrudan etkiliyor. Aynı zamanda sektöre özel teknolojik gelişmeler de bu anlayışa önemli katkılar sağlıyor. İzmir Solar Paneli, için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Daxler Enerji, güneş enerjisi kullanarak elektrik üretimi konusunda uzmanlaşmış bir şirkettir. Güneş ışınlarını yakalayarak elektrik enerjisine çeviren teknolojik bir cihaz kullanılmaktadır. Bu cihazlar yeşil enerji kaynakları olarak kabul edilmektedir. Ayrıca Daxler Enerji bu konuda üstün teknoloji ve kalite sunar. Tüm yapı aslında güneşten yayılan ışınları yakalamakla başlar. Güneş panelleri olarak da bilinen fotovoltaik modüller, bir evin çatısına kurulmaktadır ve özel yapıları, güneş ışınlarını yüksek verimli bir ortamda yakalamalarına olanak tanır. Yakalanan güneş ışığı fotoelektrik etki ile elektrik enerjisine dönüştürülmektedir. Ancak dönüştürülen elektrik doğru akım olarak üretilmektedir.

Bir eve kaç tane güneş paneli yeter, evime kaç tane güneş paneli takmalıyım? Ortalama bir hane günde yaklaşık 35 kWh kilovat kullanır. Doğru ayarlarla evinizin ihtiyacını karşılayacak kadar güneş enerjisi üretebilir ve hatta fazlasını elektrik şirketine satabilirsiniz.

Güneş modüllerine güneş pilleri de denir. Fotovoltaik enerji üretim sisteminin beygir gücü, yenilenebilir enerjiler arasında önemli bir yer tutmaktadır. Silikon hücreler sayesinde güneş ışığını direkt olarak elektrik (doğru akım) enerjisine dönüştürür. İzmir Solar Paneli, Daxler Enerji.

×