Hadim Güneş Enerjisi
Daxler Enerji A.Ş. 12. Mayıs 2023

Hadim Güneş Enerjisi

Hadim Güneş Enerjisi ile “Artık elektrik ödemek istemiyorum” diyorsanız, muhtemelen eviniz için 25-26  güneş paneline ihtiyacınız var. Kendiniz kolayca hesaplayabilirsiniz. Güneş paneli kurmak istiyorsanız, öncelikle 10kwH yukarı ve aşağı kuralları geçerlidir. Ama işyerleri genelde 10 kwh kullanır.

10 kWh altı güneş enerjisi paneli montajı için evinizin bağlantı noktasında izin talep edilmelidir. Eviniz şebeke dışındaysa ve dağıtım hizmetiniz yoksa, yine de bir lisansa ihtiyacınız yoktur. Güneş panelleri için hesaplama izinleri için konuta bağlı olan şebeke GES belgelerinden 10 kwh altı için form düzenler.

Güneş Paneli

Ev kullanımı için güneş  paneli  fiyatını hesaplarken sadece panel fiyatını tahmin edemezsiniz. Çünkü komple bir sistem gerektiriyor. Güneş paneli gücü bir invertör gerektirir. Piller ve şarj edilen piller gereklidir, bu nedenle elektrik kesilse bile sorun olmaz. Bir binayı ısıtmak için güneş enerjisini kullanmanın iki yolu vardır. Fotovoltaik aktif sistemler ve fotovoltaik pasif sistemlerdir. Her ikisi de kaynak olarak güneş enerjisine güveniyor. Bununla birlikte, iki tür arasında açık farklılıklar vardır. Ana fark, aktif sistemlerin mekanik mekanizmalar kullanmasıdır. Odayı ısıtmak için mekanik parçalar kullanılmaktadır ve  böylece bu parçalar aracılığıyla güneş enerjisi toplanmaktadır. Aktarıldığı aktif bir güneş sisteminde, güneş ısısı önce bir termal depolama sistemine aktarılmaktadır. Bu sistem daha sonra ortamı ısıtan ısı depolama sistemine aktarılmaktadır.

Çalışma ortamı olarak su veya hava kullanılır. Böylece odadaki ısıyı dağıtmak için çalışma ortamına yönelik su veya hava pompalar ve fanlar yardımıyla ortama dağıtılmaktadır. Daxler Enerji, güneş enerjisiyle ısıtma, yüksek kaliteli malzemeler ve mükemmel teknik tasarımla en iyi performansı sunar. Solar Paneller ekolojik, güvenilir ve ekonomik bir enerji çözümü sunar. Daxler Enerji, müşterilerine satış, kurulum ve bakım hizmetleri de sunmaktadır. Hadim Güneş Enerjisi Daxler Enerji  olarak sizlere en güvenilir hizmeti sunmaktan onur duyarız.

Bir güneş paneli kaç kW elektrik üretir? Güneş panellerinin elektrik üretim kapasitesi, insanlar tarafından seçilen modellere ve kullanım alanının çevresel faktörlerine göre değişiklik göstermektedir. Üretim kapasitesi panel kapasitesi ile doğru orantılıdır. Aynı zamanda güç arttıkça panellerin boyutları da artmaktadır.

×