Güneş Paneli Kurulumu
Daxler Enerji A.Ş. 21. Nisan 2023

Güneş Paneli Kurulumu

Daxler Enerji güneş paneli kurulumu ile hizmetinizdeyiz. Güneş enerjisi, bir su ısıtma sistemi oluştururken akla gelebilecek her türlü teknolojik cihaza güç sağlama potansiyeline sahiptir. Halihazırda bu uygulamalar için yaygın olarak kullanılan fotovoltaik enerji üretim sistemleri birçok yerde ilgi görmektedir. Öncelikle güneş enerjisi sistemi seçerken çok dikkatli olmalısınız. Güneş enerjisi sistemine öncelik verilmesi çok önemlidir. Bu da sistemin, mekanınızdaki elektrik veya ısıtma ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek seviyede olduğu anlamına gelmektedir.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken bir diğer detay da kesinlikle güneş sisteminin yerleşimi. Güneş paneli kurulumu çok dikkatli yapılmalıdır. Aksi halde sistemdeki en ufak bir hata bile güneş enerjisinden beklenen faydayı sağlamayabilir. Peki güneş enerjisi sistemi veya kurulumu nasıldır ve nelere dikkat edilmelidir?

Güneş paneli kurulumu için öncelikle sahip olmanız gereken başlıca malzemeler şu şekildedir;

  • Güneş paneli
  • Akü
  • Şarj kontrol cihazı
  • 1 çift MC4 konnektör (dişi ve erkek soket)
  • 1 takım solar kablo (4lük ya da 6lık olabilir)

Elbette bu malzemelerin mukavemeti ve cinsi farklıdır ve her biri için uygun olan mukavemet ve tipin seçilmesi gerekmektedir. Ayrıca bu malzemelerin cinsi odanın enerji ihtiyacına bağlı olarak çok önem kazanmaktadır. Bu nedenle öncelikle odanın enerji ihtiyacını belirlemek mantıklıdır.

Güneş enerjisi üretimini tanıtmanın ilk adımı olarak, güneş panellerinin kurulumuyla başlamaktayız. Güneş panelleri, güneş enerjisini depolayan sistemlerdir, bu nedenle çatınıza, güneşin en çok vurduğu yere monte edilmektedir. Güney cephede özel bir yerleşim çok daha karlı olmaktadır. Güneş panelleri rüzgar tarafından savrulabilmektedir. Bu nedenle montaj sürecinin mümkün olduğunca sağlam olması gerektirmektedir.

Daxler Enerji güneş panelleri, yüksek kalite malzemeler ve üstün teknolojik tasarım ile müşterilerine en iyi performansı sağlamaktadır. Bu paneller, çevre dostu, güvenilir ve ekonomik bir enerji çözümü sunmaktadır. Daxler Enerji, müşterilerine satış ve bakım hizmetleri de sunmaktadır.

×