Güneş Enerjisi
Daxler Enerji A.Ş. 31. Temmuz 2023

Gemlik Güneş Enerjisi

Gemlik Güneş Enerjisi nedir? Güneş enerjisi,  hidrojen gazının güneşte helyuma dönüştürüldüğü nükleer füzyon işlemiyle üretilen radyant enerjidir. Sürdürülebilir, yenilenebilir enerji, bu enerjiyi dünyaya geri yansıtan güneş ışığından  üretilebilmektedir. Güneş enerjisi sera gazı yaymadığı için temiz bir enerji kaynağıdır. Bu enerjinin dünyaya ulaşan  kısmı bile insanların tükettiğinden fazladır.

Gemlik Güneş Enerjisi Daxler Enerji, güneş tarafından yayılan foton adı verilen yüksek enerjili parçacıkları elektrik enerjisine dönüştürmek için güneş enerjisini kullanır. Güneş pilleri, foton adı verilen bu enerjik parçacıkları toplar ve elektrik üretmek için bir sonraki hücreye aktarır. Solar modüller 36, 60, 72 ve 144 hücreli olarak gelir. Dolayısıyla bir güneş panelinin ürettiği enerji, güneş panelinin boyutu, hücre sayısı ve gücü ile orantılı olarak artar.

Genel olarak, daha fazla hücreye sahip güneş panelleri daha fazla enerji üretir. Yenilenen enerji kaynakları; dünyayı kirletmediği ve ihtiyaç duyduğu enerjiyi tükenme potansiyeli olan kaynaklardan almadığı için ekonomik ve çevre dostu bir seçenektir.

Güneş Enerjisi Santrali Nasıl Kurulmaktadır?

Fotovoltaik enerji santralleri, çevrenin korunmasına katkıda bulunmaları ve kolayca temiz enerji üretmeleri nedeniyle vazgeçilmezdir. Güneş enerjisi santrallerinin kullanılması ile ısı ve elektrik ihtiyacı karşılanabilmektedir. Ancak bu santrallerin kurulabilmesi için izin alınması gerekiyor.

Bir GES’in kurulumu, ilk adım olarak ağ kablosu yönlendirmesinin gereklidir. Ayrıca belirlenmiş arazinin kurum tarafından onaylanmasını gerektirmektedir. Onaylandıktan sonra uzmanlarla çalışmak önemlidir. Güneş panelinin kurulum yöntemi, kiremitli çatı, çatı veya tarla gibi kurulacak alt tabakaya bağlı olarak farklılık göstermektedir. Örneğin kiremitli bir çatıda panellerin yerleştirildiği alan en fazla güneş alan bölge olmalıdır.

Daxler Energy, müşterilerine uygun fiyatlı güneş panelleri ve kurulum seçenekleri sunar. Güneş paneli fiyatları büyüklük, verimlilik, üretim kapasitesi, teknoloji ve kurulum maliyetlerine göre değişmektedir. Ancak şirket, müşterinin bütçesine uygun, yüksek verimli güneş enerjisi sistemleri tasarlamaktadır. Güneş panelleri hemen hemen her yerde kullanılmaktadır. Teknelerde, karavanlarda ve dağ evlerinde güneş panellerinin kullanımı yaygındır.

Daxler Enerji yi seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Sürdürülen bir gelecek yaratmak için birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz. Gemlik Güneş enerjisi;

Daxler Energy

×