Güneş Enerjisi
Daxler Enerji A.Ş. 31. Temmuz 2023

Gelibolu Güneş Enerjisi

Gelibolu Güneş Enerjisi geleceğimiz için olmazsa olmazdır. Önemli enerji ve su da birbiriyle ilişkili iki kaynaktır. İhtiyacınız olan su miktarı, kullandığınız enerji türüne bağlıdır. güneş enerjisi sistemi. Saf su  fotovoltaik (PV) sistemleri için modül temizliği. Oluşan toz ve kirleri temizlemek için kullanılır. Fotovoltaik (PV) güç sistemlerini, modülleri ve tozu temizlemek için yalnızca 0,02 m3/megavat saat [MWh] su kullanılır. Güneş enerjisi sistemleri diğer enerji kaynaklarına göre çok az su kullanır.

Güneş panelleri, dünyaya çarpan güneş ışığını daha fazla enerji dönüşümüne ihtiyaç duymadan elektrik enerjisine dönüştürür. Fotovoltaik modüller olarak da adlandırılan fotovoltaik modüller, İngilizce fotovoltaik teriminden gelmektedir. Bu nedenle kelime, Yunanca ışık anlamına gelen phos ve elektromotor kuvvet anlamına gelen volt kelimelerinin birleşimidir. Işığı elektriğe çeviren panel. Güneş ışığı bir güneş paneline çarptığında, Daxler Energy güneş enerjisinden elektrik üretmek için özel bir fotovoltaik etki kullanır.

Esnek güneş modülleri üretmek için amorf silikon, arsenit, galyum, tellür, bakır, kadmiyum, selenid ve indiyum gibi çeşitli malzemeler kullanılmaktadır. Gelibolu güneş paneli. Bu malzemeler şeffaf iletken yüzeyleri kaplar. Elektrotlar gerektiği gibi akım üretmek için yerleştirilmektedir. Ve son olarak, bir cam  yüzeyle kapatın ve etkinleştirin.

Güneş Enerjisinin Kapsamlı Uygulama Alanları

1970’lerden beri kullanılmaya başlanan güneş enerjisinin uygulama alanları, sürekli bir artış göstermektedir. Dolayısıyla, en yaygın kullanım alanları hesap makineleri ve saatlerdir. Bunların haricinde, güneş enerjisinin kullanım alanları şunlardır:

  • Elektrik ihtiyacının karşılanması amacıyla yapılar.
  • Binalar ve seralar için ısınma ve sıcak su temini amacıyla.
  • Sonrasında soğutma, kurutma ve su damıtma işlemlerinde gerçekleştirilmektedir.
  • Bununla birlikte, bahçe, yol ve sokak aydınlatmaları alanlarında.
  • Trafik işaret lambalarının enerji ihtiyacını karşılamak amacıyla.
  • Cep telefonları ve bazı taşınan teknolojik cihazların şarj edilmesi için.
  • Çocuklar için üretilen güneş enerjisiyle çalışan oyuncak araçlarda.
  • Yoğunlaştırıcı sistemler olarak adlandırılan güneş ocağı ile yemek pişirme amacıyla.
  • Güneş enerjisi kuleleri ve yapay uydu sistemlerinde.

Genellikle, güneş enerjisi sistemleri, bahçe ile çevrili olan müstakil konutlar için uygundur. Ancak, apartman daireleri için de uygun şartlar bulunmaktadır. Evde bulunan güneş açısının uygunluğunu kontrol edin. Dolayısıyla, konutunuz yeterli miktarda güneş ışığı almıyor veya güneşli günlerin az olduğu bir bölgede ikamet ediyorsanız, bu sizin için uygun değildir.

 

×