Fethiye Güneş Enerjisi
Daxler Enerji A.Ş. 28. Mayıs 2023

Fethiye Güneş Enerjisi

Fethiye Güneş Enerjisi modülleri, güneşin yaydığı foton adı verilen yüksek enerjili parçacıkları elektrik enerjisine dönüştürmek için kullanılmaktadır. Güneş paneli hücreleri, foton adı verilen bu yüksek enerjili parçacıkları toplar ve elektrik üretmek için bir sonraki hücreye iletir. Güneş modülleri 36, 60, 72 ve 144 hücreye sahiptir. Bu nedenle, bir güneş paneli tarafından üretilen enerji, güneş panelinin boyutu, hücre sayısı ve gücü ile artar. Genel olarak, daha fazla hücreye sahip güneş panelleri daha fazla enerji üretir.

Güneş Panelleri Kurmak Mantıklı Mı?

Güneş panelleri ile elektrik faturanızdan tasarruf edin. Doğru güneş paneli gücü seçilerek üretilen enerji evin çatısında depolanmaktadır. Ardından bu enerji gerekli elektronik cihazlara güç sağlamak için kullanılabilir. Ayrıca çatınıza güneş panelleri kurarak elektrik üretebilir ve  üretilen elektriği bir dağıtım şirketine satabilirsiniz. Fethiye Güneş Enerjisi sonsuz bir enerjidir ve elektrik her zaman mevcuttur. Bu anlamda güneş panellerine yatırım yapmak, doğanın bize sağladığı bedava enerji oldukları için değerli bir yatırımdır.

Ev İçin Güneş Paneli

Güneş, yenilenen bir enerji kaynağıdır. Dünyayı kirletmediği ve ihtiyaç duyduğu enerjiyi potansiyel olarak kıt kaynaklardan elde etmeyi gerektirmediği için ekonomik ve çevre dostu bir seçenektir.

Fotovoltaik; güneş ışığının özel bir teknoloji kullanılarak elektrik enerjisine dönüştürülmesidir. Güneş enerjisi dünyadaki en bol ve temiz enerjidir. Bu nedenle çevreyi kirletmez ve gürültü yapmaz. Aynı zamanda yenilenen ve sürdürülen enerjiyi de içermektedir. Teknolojik gelişmenin belki de en önemli avantajı güneş panelleridir. Solar modüller, gömülü silikon hücreler sayesinde güneş ışığını otomatik olarak enerjiye dönüştürmektedir. Dönüştürülen enerji sayesinde maksimum kar ve minimum yatırım fırsatı. Bu sayede üretilen güneş enerjisi panelleri enerjiyi tüketmek yerine yeni enerji üretmektedir. Güneş panelleri bu görevi yerine getiren güçlü teknoloji ürünleridir.

Evim için kaç kW  güneş paneline ihtiyacım var?

Evde güneş panelleri kullanırken, gerekli paneller hesaplanırken kullanım amacı göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca evdeki günlük enerji tüketimi, çatıdaki panellerin olası montaj alanı ve bölge için radyasyon verileri de istenmektedir. Bu veriler mevcut olduğunda, hesaplamalar kolayca yapılabilir. Hesaplarken bu formülü kullanabilirsiniz. Güneş Paneli Gücü (W) = Tüketilen Güç / 365 x Güneş Radyasyonu (Saat). Fethiye Güneş Enerjisi.

×