Güneş Enerjisi
Daxler Enerji A.Ş. 31. Temmuz 2023

Evciler Güneş Enerjisi

Evciler Güneş Enerjisi, daha yeşil bir dünya için elektrik üretimi artık Daxler Enerji ekolojik sistemleriyle yapılıyor. Güneş enerjisi, yenilenen enerji kaynaklarının en modernidir. Dünya sürekli olarak güneş ışığına maruz kaldığı için gelen enerjiyi elektriğe dönüştürmek için bazı araştırmalar yapılmıştır. Güneş modülleri olarak adlandırılanlarda, ışık elektrik enerjisine dönüştürülmektedir.

Keşif aşamasında işletmenizin  ne kadar güneş ışığı altında olduğunu, işletmenizin ne kadar enerji kullandığını, çatınızın ve  arazinizin güneş panelleri kurmaya uygun olup olmadığını öğrenmeniz gerekir. Bu amaçla uzman ekibimiz firmanızı ziyaret ederek saha incelemesi ve keşif yapacaktır. Ekibimiz saha  aşamasında lokasyona, tesis tasarımına ve diğer faktörlere bağlı olarak kapasiteyi belirleyecektir. Küresel olarak tanınan bir simülasyon programı kullanarak enerji santralinizin potansiyel üretim kapasitesini hesaplayın.

Güneş enerjisi kullanımı, doğrudan veya dolaylı enerji üretimi, sıcak suya erişim,  ısıtma ve soğutma. Endüstriyel tesislerde proses ısısı ve sera ısıtma alanlarında hesaplanabilmektedir.  Evciler Güneş Enerjisi, Daxler Energy

Fabrika ve Tesislerde Güneş Panelleri Kullanılabilir Mi?

Fabrika ve tesislerde güneş panellerinin kullanılması, karbon salınımının azaltılması ve doğanın korunması açısından oldukça önemli bir uygulamadır. Aynı zamanda, yenilenen enerji kaynakları tesis sahiplerine çok para kazandırıyor. Bu nedenle kullanımları her geçen gün daha fazla firma tarafından tercih edilmektedir.

GES kurulumunda zemine göre monte için kullanacağımız aparatlar da değişkenlik gösterir. Panellerin monte edilmesinden sonra inventer (çevirici) montajı yapılan nokta seçilmektedir. Etkili sonuç için inventer panellere yakın olacak şekilde konumlandırılmalıdır. Güneş sistemleri kurulurken topraklama yapılması, güvenli elektriğe erişim açısından önemlidir.

Evciler Güneş Enerjisi ile Su Isıtma Sistemleri. En kolay şekilde elde edilmekte olan enerjiler arasında bulunan güneş enerjisi, Türkiye’de en çok su ısıtma amacıyla kullanılmaktadır. Güneş enerjisi ile su ısıtma için kullanılan sistemler; suyun ısıtılma şekli, sistemdeki dolaşımı ve kullanım amacına göre çeşitlilik gösterir. Bu sistemler, aktif ve pasif olarak iki ana başlıkta toplanır.

Aktif güneş enerjili su ısıtma sistemlerinde panellerde toplanan güneş ışınları ısı enerjisine dönüştürülmektedir. Ardından paneldeki sıvıya aktarılmaktadır. Güneş ışınları bu sıvıyı ısıtır. Eğer sistem doğrudan akışlı ise içinde solar sıvı yerine su bulunmaktadır. Dolayısıyla kullanım suyu direkt olarak ısıtılmaktadır.

 

×