• ANASAYFA
  • Ev için Güneş Enerjisi Paneli hesaplama
Ev için Güneş Enerjisi Paneli hesaplama
Daxler Enerji A.Ş. 21. Nisan 2023

Ev için Güneş Enerjisi Paneli hesaplama

Daxler Enerji, Ev için güneş enerji paneli hesaplama istiyorsanız öncelikle evinizin güneşe göre konumu çok önemlidir. Genel olarak fotovoltaik sistemler bahçeli müstakil evler için uygundur ancak bol güneş alan apartmanlar da uygun koşullar sağlanmaktadır. Evinizin güneş açısının uygun olup olmadığına bakın. Yani, eviniz yeterince güneş almıyorsa veya güneşli günlerin fazla olmadığı bir bölgede yaşıyorsanız, bu size göre değildir.

Evinizin güneş panelleri için uygun olduğunun analizi yapılmaktadır. Eviniz için kaç tane güneş paneli kullanmanın zamanı olduğu kontrol edilmektedir. Sonra ihtiyaçlarınızı belirlemekteyiz. Elektrik faturanızı tamamen ortadan kaldırmak mı yoksa ek olarak güneş panelleri mi kullanmak istiyorsunuz?

“Artık elektriğe para vermek istemiyorum” diyorsanız muhtemelen evinizde ortalama 25-26 adet güneş paneli gerekmektedir. Kendiniz kolayca hesaplayabilirsiniz. Eğer güneş paneli takmak istiyorsanız öncelikle 10kwH yukarı ve aşağı şeklinde yönetmelikler çıkmaktadır. Fakat 10kwH genelde işyerlerinde kullanılmaktadır

10 kWh altı güneş enerjisi paneli kurmak için izin başvurusu yapmanız gereken yer evinizin bağlı olduğu santraldir. Eviniz şebeke dışı ise ve dağıtım hizmetiniz yoksa zaten izne ihtiyacınız bulunmamaktadır. Ev için güneş enerji paneli hesaplama izinleri için, 10kWh altındaki GES belgeleri ile ilgili olarak bağlı şebeke tarafından formlar verilmektedir.

Evinizde kullanılan güneş panellerinin fiyatını hesaplarken sadece panel fiyatı üzerinden bir değerlendirme yapamazsınız. Çünkü bu kapsamlı bir sistem gerektirmektedir. Güneş panelinden gelen güç bir invertör gerektirmektedir. Piller ve şarjlı piller gerekmektedir, Bu nedenle elektrik kesilse bile sorun olmamaktadır.

Daxler Enerji güneş panelleri, farklı güç seviyelerinde vardır. Bu sayede, müşterilerin ihtiyaçlarına uygun bir panelden faydalanmaları mümkün olmaktadır. Daxler Enerji ev için güneş paneli hesaplama, yüksek kalite malzemeler ve üstün teknolojik tasarım ile müşterilerine en iyi performansı sağlamaktadır. Bu paneller, çevre dostu, güvenilir ve ekonomik bir enerji çözümü sunmaktadır. Daxler Enerji, müşterilerine satış, kurulum ve bakım hizmetleri de sunmaktadır.

×