Ereğli Solar Paneli
Daxler Enerji A.Ş. 11. Mayıs 2023

Ereğli Solar Paneli

Ereğli Solar Paneli elektrik üretmkte ve seralarda sebze ve meyveleri ısıtmak için kullanılmaktadır. Bu nedenle kırsal ve tarımsal alanlar da güneş enerjisi kullanımı için uygun alanlardır. Trafik ışıkları, trafik ışıkları ve sokak lambaları da güneş enerjisi kullanımına dahildir. Sistem tipik olarak pille çalışan bir güneş enerjisi sistemidir. Kapattıktan sonra, trafik sıkışıklığını önlemek için pil açılacaktır.

Günümüzde yenilenebilir enerji kaynaklarının öneminin artmasıyla birlikte güneş enerjisi santrallerinin kurulumu olağan hale gelmiştir. Fabrikaların, sanayi bölgelerinin ve soğuk hava depolarının çatıları, firmalar tarafından fotovoltaik sistemlerin kurulacağı yerler olarak kabul edilmiştir. Ayrıca evin elektrik ihtiyacını karşılamak için çatı güneş enerjisi santrali tercih edildi.

Çatı üstü güneş enerjisi santrallerinde kullanılmayan alan kullanımı, ticari ve konut amaçlı binalar için uygun kullanılabilir alan sağlamaktadır. Bundan dolayı GES çatı uygulama tasarımı sayesinde standart saha tasarımlarından daha yüksek verimler elde edebilirsiniz. Çatı GES projesi. Sanayi bölgesinde OSB, depolar, tarım ve hayvancılık bulunmaktadır. Ereğli Solar Paneli  Daxler Enerji. Alışveriş merkezleri, oteller, hastaneler ve benzin istasyonları gibi konut ve büyük ticari binalarda geniş bir uygulama alanına sahiptir. Bu nedenle Türkiye genel olarak ciddiye alınmaktadır.

Polikristal Güneş Paneli Nedir ve Nasıl Üretilmektedir ?

Polikristal modüller, pota germe işlemi gerektirmediğinden. Monokristal güneş modüllerinden daha uygun maliyetlidir.  Bu nedenle, polikristal güneş pili yapısına sahip bir güneş panelinin üretim maliyeti, monokristal güneş pili yapısına göre daha uygundur. Polikristal güneş panelleri, düşük maliyetleri nedeniyle daha popüler hale geliyor. Bununla birlikte, polikristal güneş modüllerinin verimliliği, monokristal güneş modüllerine kıyasla daha düşüktür. Polikristal güneş modüllerinin verimliliği tipik olarak %13-16’dır. Ereğli Güneş Paneli  Daxler Enerji.

Monokristal Güneş Paneli Nedir ve Nasıl Üretilmektedir ?

Polikristal güneş panellerinin açıklamasında daha önce bahsedildiği gibi, monokristal güneş panelleri yüksek kaliteli silikondan yapılır ve bu nedenle yüksek verimlilikle çalışmaktadır. Monokristal güneş modüllerinin güç oranı 15-20’dir. Monokristal güneş panelleri daha verimlidir. Bu nedenle uzay istasyonlarında, uydularda ve yüksek teknoloji ürünlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Monokristal güneş panellerinin ana dezavantajı, daha pahalı olmalarıdır.

 

×