Güneş Enerjisi
Daxler Enerji A.Ş. 31. Temmuz 2023

Erdek Güneş Enerjisi

Erdek Güneş Enerjisi, Güneş paneli kiti fiyatı, güneş panellerini tek bir sistemde birleştiren bir pakettir. Bu setler evde ve işte kullanılmak üzere elektrik enerjisi üreten teknolojilerdir. Daxler Enerji, müşterilerine çeşitli boyut ve güç seviyelerinde güneş paneli setleri sunmaktadır. Erdek Güneş enerjisi. Güneş paneli fabrikamızda üretilen güneş panelleri çeşitli ebat, tasarım ve kapasitelerde üretilmektedir. Bu, evlerden işletmelere kadar her ihtiyaca yönelik güneş paneli çözümleri sunmamızı sağlar.

Erdek Güneş Enerjisi Sistemi: Bu sistemde birincil enerji kaynağı güneş ışığıdır. Foton adı verilen yüksek enerjili parçacıklar içeren güneş ışınları güneş paneline çarpar. Bir güneş panelinin yüzeyi, güneş pili adı verilen parçacıklarla kaplıdır. Güneş pilleri silikondan yapılmıştır. Doğada oksijenden sonra en yaygın yarı iletken element silisyumdur. Böylece hücreler sayesinde panele çarpan fotonlar voltaj oluşturarak elektrik enerjisi açığa çıkarır.

Güneş enerjisi santrallerinde kullanılan panellerin çalışma sistemleri güneş enerjisi ile çalışan hesap makineleri ile benzer. Güneş panellerine gelen ışınlar enerjiye dönüştürüldükten sonra bu güneş pillerinde ya da akülerde depo edilir.  Erdek Güneş Enerjisi Daxler Energy.

Güneş Enerjisi Nedir?

Güneşi doğal bir nükleer reaktör olarak düşünelim. Bu çerçevede, foton adı verilen minik enerji demetleri, yaklaşık 8,5 dakikada Güneş’ten Dünya’ya 150 milyon kilometre yol kat ederler. Bu kısa yolculuk sonucunda, enerji paketinin Dünya’ya ulaşması teorik olarak yalnızca bir saat sürerken, Dünya’yı bir yıl hareket ettirecek kadar enerji içermektedir. Bu nedenle, hepimiz güneş enerjisini tercih etmeliyiz çünkü karbondioksit emisyonlarını azaltmak ve sürdürülen enerji üretimine doğru ilerlemek için büyük bir potansiyele sahiptir.

Kullanılmayan alan değerlendirmeli çatı tipi güneş enerjisi santrallerinin kullanılması, ticari ve konut binaları için uygun alanlar sağlar. GES çatı uygulama tasarımı sayesinde standart saha tasarımlarından daha yüksek verimler elde edebilirsiniz. Çatı GES projesi. Sanayi bölgesinde OSB, depolar, tarım ve hayvancılık bulunmaktadır. Alışveriş merkezleri, oteller, hastaneler ve benzin istasyonları gibi konut ve büyük ticari binalarda geniş bir uygulama alanına sahiptir. Bu nedenle Türkiye geneli ciddi anlamda kullanılabilmektedir.  Siz de güneş enerjisinden fayda sağlamak isterseniz güneş enerjisi santrali kurulumu için bizleri arayın.

 

×