Döşemealtı Güneş Enerjisi
Daxler Enerji A.Ş. 28. Mayıs 2023

Döşemealtı Güneş Enerjisi

Döşemealtı Güneş Enerjisi. Dünya çapında kullanılan en yaygın güneş paneli türleri, monokristal ve polikristal güneş panelleridir. İnce film güneş panelleri, esnek güneş panelleri ve şeffaf güneş panelleridir. Kadınhanı güneş panelleri. Güneşi doğal bir nükleer reaktör olarak düşünün. Bu çerçevede, foton adı verilen minik enerji demetleri, Güneş’ten Dünya’ya 150 milyon kilometreyi yaklaşık 8,5 dakikada kat ederler. Bu kısa yolculuk sonucunda Dünya’ya ulaşan enerji paketi teorik olarak sadece bir saat sürer, ancak Dünya’yı bir yıl hareket ettirecek kadar enerji içerir. Bu nedenle güneş enerjisi, karbon salınımını azaltma ve sürdürülebilir enerji üretimine yönelme konusunda büyük bir potansiyele sahip olduğu için önceliklendirilmelidir.

Daxler Enerji, müşterilerine 220 volt güneş panelleri, kaliteli malzeme ve kusursuz tasarım fiyatına en iyi performansı sunmaktadır. Paneller bu nedenle çevre dostu, güvenilir ve ekonomik bir enerji çözümü sunar. Daxler Enerji ayrıca müşterilerine satış, kurulum ve bakım hizmetleri de vermektedir. Döşemealtı Güneş Enerjisi.

Güneş Enerjisi Nedir?

Solar kelimesi İngilizcede sıfat olarak kullanılan bir kelime olup dilimizde güneş anlamına gelmektedir. Dolayısıyla Japonya’da güneş enerjisi değil güneş enerjisi diye bir sistem var. Doğrudan bir bina veya sitenin çatısına takılan özel paneller, güneş enerjisini toplar ve kullanılacak bir forma dönüştürülmektedir. Bu sayede hem yenilenen enerji elde edilerek hem de çevre korunarak önemli tasarruflar sağlanabilmektedir. Solar Enerji Daxler Enerji olarak her zaman yanınızdayız.

Döşemealtı Güneş Enerjisi Sistemi: Bu sistemde birincil enerji kaynağı güneş ışığıdır. Foton adı verilen yüksek enerjili parçacıklar içeren güneş ışınları güneş paneline çarpar. Bir güneş panelinin yüzeyi, güneş pili adı verilen parçacıklarla kaplıdır. Güneş pilleri silikondan yapılmıştır. Doğada oksijenden sonra en yaygın yarı iletken element silisyumdur. Böylece hücreler sayesinde panele çarpan fotonlar voltaj oluşturarak elektrik enerjisi açığa çıkarır. Bir foton güneş hücresine çarptığında, elektronun p-tipi silikon tabakayı yüklediği enerji seviyesi, elektronun yarı iletken malzemeden geçmesine izin verecek bir seviyeye yükselir. Yarı iletken malzemeye nüfuz eder ve n-iletken silikon tabakasına ulaşır. Yani güneş ışınları iki farklı silikon tabakası arasından panel yüzeyine çarptığı sürece elektron akışı olacaktır. Elektrik enerjisi üretir.

×