Derbent Güneş Enerjisi
Daxler Enerji A.Ş. 10. Mayıs 2023

Derbent Güneş Enerjisi

Derbent Güneş Enerjisi nedir? Güneş enerjisi, güneş ışığını elektrik enerjisine dönüştürmek için özel bir teknoloji kullanır. Güneş enerjisi dünyadaki en bol ve  temiz enerjidir. Çevreyi kirletmez ve sessizdir. Yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji. Bugün güneş enerjisi, dünyanın toplam enerji tüketiminin yalnızca küçük bir kısmını oluşturuyor, ancak güneş panellerinin kurulum maliyeti düşüyor. Bu nedenle kendi elektriğini üretmek isteyen firma sayısı her geçen gün  artmakta ve güneş enerjisi üretimi kullanan firma sayısı da artmaktadır.

Güneş enerjisi santralleri nasıl çalışır?

Güneş, gün boyunca sadece bir ışık kaynağından daha fazlasıdır. Çünkü güneşin dünyaya ulaşan her  parçacığı – bir foton – dünyayı besleyen enerji içerir. Güneş panelleri, fotovoltaik etki adı verilen bir süreçle güneş enerjisini  kullanabildiğimiz elektriğe dönüştürülmektedir. Üretilen elektrik ilgili tüketim tesisinde tüketilmektedir.

Teorik olarak Dünya’ya bir saatte düşen güneş ışığı miktarı, neredeyse bir yıl boyunca tüm dünyanın ihtiyacını karşılamaya yetiyor. Güneş enerjisinden yararlanmanın birçok yolu vardır. Bu enerjinin en yaygın kullanımı solar panelleridir. Güneş enerjisi santralleri güneş panelleri kullanılarak kurulmaktadır. Solar enerjisi, güneş panelleri sayesinde elektriğe dönüştürülmektedir. Güneş Enerjisi Santrali Kurulumu Enerjisa olarak GES projenizi üç fazda gerçekleştiriyoruz.

Ekibimiz önce tesisinizi ziyaret eder ve ardından ön analiz yapmak için bir saha ziyareti gerçekleştirir. Daha sonra özel çözümler geliştirip planlıyoruz ve performansla ilgili iş modelleri sunuyoruz. Teklifi kabul etmeniz halinde, tasarlanan proje uzmanlık ve hassasiyetle hayata geçirilecektir. Ayrıca Enerjisa, sözleşme süresi boyunca hiçbir ek ücret ödemeden santralin bakımını garanti eder. GES kurulumunun üç aşamasına daha yakından bakalım.

EPS olarak güneş enerjisi dönüşümü için gerekli yatırımların finansmanını sağlıyor veya finansmanına ortak oluyoruz. Tesisinizin enerji etüdünü yapacak, çözüm sunacak, projelendirecek, bu projeye (EPS) uygun sözleşme yapacağız ve projeyi sıfırdan yürüteceğiz. Bu, gerekli  teknik ve finansal risklerin üstlenilmesi ve sistemin ücretsiz olarak işletilmesi ve bakımının yapılması anlamına gelir. Makul ve gerekli koşullara bağlı olarak, EPS’deki potansiyel tasarrufa dayalı uzun vadeli bir ödeme modeli oluşturacağız. Ardından yenilenen veya upgrade edilen ekipmanınızın performansını garanti edeceğiz.

Daxler Energy

×