Dalaman Solar Paneli
Daxler Enerji A.Ş. 28. Mayıs 2023

Dalaman Solar Paneli

Dalaman Solar Paneli, Güneş enerjisi en temiz yenilenebilir enerji kaynağıdır. Tükenmez bir enerji kaynağıdır. Enerji gerektiren hemen hemen tüm alanlarda kullanılmaktadır. İşletme maliyetleri çok düşüktür. Doğal ve çevre dostu bir enerji kaynağıdır. Sonuç olarak, çevreye zararlı atık oluşmaz. Güneş enerjisi, en erişilebilir enerji kaynaklarından biridir. Bu nedenle Türkiye’de ağırlıklı olarak sıcak su temini için kullanılmaktadır.

Evim için güneş panellerinin maliyetini nasıl hesaplarım?

Güneş enerjisinin fiyatını ve maliyetini anlamak için öncelikle modülün verimini bilmemiz gerekir. Bunun nedeni, panelin verimliliği arttıkça mevcut enerji miktarının da artmasıdır. Bu sayede günlük enerji ihtiyacının karşılanması mümkün olacaktır. Selçuklu güneş paneli. Yenilenen Enerji  Kurumu’na göre, Türkiye günde yaklaşık 7,5 saat veya yılda 2.640 saat güneş ışığına sahiptir. JEKK’ye göre bu, günde 3,6 kWh/m² veya yılda 1.311 kWh/m² radyan üretir. Dolayısıyla Türkiye coğrafi konumu gereği yüksek güneş enerjisi potansiyeline sahiptir. Bu elektrik potansiyeli, ısıtma ve sıcak su ihtiyaçları için gereken elektrik enerjisini ucuza üretmek için kullanılabilmektedir. Konya’nın güneş enerjisi, güneşin sıcaklığı ve parlak ışığıdır. Bu, güneşin çekirdeğindeki nükleer füzyon işlemi tarafından yayılan radyant enerjidir.

Güneşte hidrojen gazının helyuma dönüşmesi nükleer füzyon sürecinden kaynaklanmaktadır. Güneşin yüzeyindeki güneş ışınımının yoğunluğu yaklaşık olarak 6,33 x 107 W/m2’dir. Dünyanın atmosfer dışı güneş radyasyonu yoğunluğu 1370 W/m2 (Watt/m2) ile oldukça sabittir. Ancak Dünya’da 0 ile 1100 W/m2 arasında dalgalanmaktadır. Dünya’ya ulaşan bu enerjinin çok küçük bir kısmı bile, şu anda insanlığın kullandığı enerjiden kat kat fazladır. Daxler Enerji müşterilerine en iyi fotovoltaik sistem seçeneklerini sunar. Bu nedenle müşteri memnuniyetini ön planda tutmak bir numaralı hedefimizdir. Dalaman Solar Paneli.

Şirketin hedefi, müşterilerinin ihtiyaçlarını  kaliteli, ekonomik güneş enerjisi sistemleri ile karşılamak ve çevre dostu bir enerji kaynağı sağlamaktır. Daxler Enerji güneş, rüzgar ve hidro enerjiye dayalı çözümler üretir. Güneş enerjisi, güneş ışığının yeryüzüne çarpmasıyla oluşan elektrik enerjisidir. Konut binalarında ve alışveriş merkezleri, oteller, hastaneler ve benzin istasyonları gibi  büyük ticari binalarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bu nedenle Türkiye genellikle ciddiye alınır. Hayatın her alanı güneş enerjisinden faydalanıyoruz. Güneşin doğal, termal ve elektriksel etkileri vardır. Bu nedenle, Dünya’nın enerji döngüsünün ayrılmaz bir parçasıdır. Dalaman Solar Paneli.

×