Çumra Solar Paneli
Daxler Enerji A.Ş. 10. Mayıs 2023

Çumra Solar Paneli

Çumra Solar Paneli Daxler Enerji ile sürdürülebilir bir gelecek için güneşten yararlanın ve dünyayı kurtarın. Enerji, müşterilerine ekonomik, çevre dostu bir enerji kaynağı sağlar. Uygun fiyatlarla hizmet sunuyoruz. Bu yüzden müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz. Güneş enerjisi ile enerji geçişinizi kolaylaştırıyoruz. Uygun paneller ve çözümler sağlamak için bizimle iletişime geçin.

Soalr paneli nedir sorusuna kısaca cevap verecek olursak güneş paneli, güneş enerjisini elektrik enerjisine çeviren bir alettir. Bir güneş modülü, güneş ışığını elektrik enerjisine dönüştüren fotovoltaik yarı iletken silikon hücrelerden oluşmaktadır. Çumra Solar Paneli. Bir silikon hücre yaklaşık 0,5 volt üretir. Hücrelerin seri olarak lehimlenmesi ile gerekli pano gerilim ve akım değerleri elde edilmektedir. Güneş paneli nedir sorusunun bir diğer yanıtı da çeşitli miktarlarda güneş pillerinin monte edilerek kuruluma ve kullanıma hazır hale gelmesidir denilmektedir.

Örneğin, 12V nominal gerilime sahip 160W’lık bir panelde seri bağlı 36 hücre bulunmaktadır. 36 hücrenin seri bağlanması sonucunda kullanılan hücrelere göre maksimum güç kaynağı voltajı (Vmp) değeri Vmp=36×0,5=18V olarak belirlenmektedir. 60 hücreli 270W’lık bir panel için tüm hücrelerin seri bağlanması sonucu yaklaşık olarak Vmp = 60 x 0.5 = 30V olarak ölçülmektedir.

Güneş Paneli Çeşitleri

Güneş panellerinin çevre dostu olması ve kullanıcılara önemli tasarruflar sunması popülerliğini doğrudan etkiler. Günümüzde en yaygın güneş paneli türleri şunlardır:

  • Polikristal,
  • monokristal
  • esnek (ince/film) güneş panelleri

Esnek güneş modülleri üretmek için amorf silikon, arsenit, galyum, tellür, bakır, kadmiyum, selenid ve indiyum gibi çeşitli malzemeler kullanılmaktadır. Çumra Solar Paneli. Bu malzemeler şeffaf, iletken yüzeyleri kaplamaktadır. İstenirse akımı oluşturan elektrotlar yerleştirilmektedir. Ve son olarak cam bir yüzeyle kapatılmakta ve aktive edilmektedir.

Silikon gofretler, monokristal ve polikristal güneş modüllerinin üretim aşamalarında kullanılmaktadır. Bu plakalar güneş paneli üzerine yatay ve dikey olarak yerleştirilmiştir. Daha sonra temperli cam ve sağlam bir çerçeve ile kaplanmaktadır. Tüm süreç, bugün çok sık gördüğünüz dayanıklı dikdörtgen levhaları verir. Çumra Solar Paneli Daxler Enerji.

×