Çiğli Güneş Paneli
Daxler Enerji A.Ş. 28. Mayıs 2023

Çiğli Güneş Paneli

Çiğli Güneş Paneli, çatınızı çıplak bırakmak yerine en popüler yenilenebilir enerji kaynağı olan güneş panelleri ile enerji ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Elektrik faturanız gibi taksitlendirebilir veya daha düşük  ödeme planı ile hemen birikim yapmaya başlayabilirsiniz. İşletme maliyetlerinin önemli bir bölümünü oluşturan enerji maliyetlerini düşürerek rekabet gücünüzü artırabilir ve şirketinizin karlılığını artırabilirsiniz. Çatınız ihtiyaç duyduğunuzdan daha büyükse, hem faturanız daha düşük olur hem de ek gelir elde edebilirsiniz.

Çiği Güneş Paneli Kullanım Alanı

  • çiftlik bahçesi
  • konum, otel
  • otlar
  • endüstriyel tesis
  • organize sanayi bölgesi
  • şehir merkezi ve kırsal
  • boş alan ve
  • ulusal arazi kiralama

Bu, güneşte hidrojen gazını helyuma dönüştüren nükleer füzyon işlemi tarafından üretilen radyant enerjidir. Sürdürülen ve yenilenen enerji, güneş ışığının enerjisini dünyaya geri yansıtmasıyla üretilmektedir. Güneş enerjisi sera gazı üretmediği için temiz bir enerji kaynağıdır. Dünyaya ulaşan bu enerjinin çok azı insan tüketimini aşıyor.

Türkiye, dünyadaki konumu nedeniyle güneş enerjisi parametrelerinde birinci sırada yer almaktadır. Bu nedenle, güneş enerjisinin parametreleri şu şekildedir. Gelen güneş radyasyonunun yoğunluğu ve güneşin geliş açısı, verimliliğe uygun sıcaklık, güneşlenme süresi ve teknolojisidir. Çiğli Güneş Paneli evlerin elektrik ihtiyacını karşılayabilmektedir. Bu, bir binanın çatısına veya  daha büyük panellerin kurulu olduğu bir endüstriyel alana kurularak gerçekleştirilmektedir.

Fosil yakıtlardan kaynaklanan karbondioksit ve metan gazının neden olduğu küresel ısınmayı önlemek için güneş enerjisi önemlidir. Ayrıca dünya genelinde mevcut 173.000 teravat güneş enerjisi ile birçok ülkenin yenilenen enerji kaynaklarına büyük önem verdiği açıktır. Endüstriyel uygulamalarda ve enerji santrallerinde binlerce güneş panelinin kullanılmaktadır. Büyük ölçekli sistemler sayesinde ülkeler enerjide dışa bağımlılıklarını azaltmakta ve ekonomilerine katkı sağlamaktadır.

Doğa bize tüm nimetlerini göstermek istiyor ama biz bile bilinçsiz tüketimimizle  onu şaşırtıyoruz. Doğal kaynaklar yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Bu sebeple tüketim yenilenen enerji kaynaklarına olan eğilimi pekiştirmektedir. Bugün Daxler Enerji olarak yenilenen enerji kaynaklarını kullanarak tüketimimizi azaltmak için çalışıyoruz. Yenilenen enerji kaynakları denilince akla ilk  gelen güneştir.  Farklı modeller, küçük oyuncaklara güç sağlamaktan büyük binalara ve alanlara güç sağlamaya kadar geniş bir uygulama yelpazesine izin verir. Güneş panelleri kurarak fosil yakıtlara olan bağımlılığınızı azaltıp ve elektrik faturanızdan tasarruf edebilirsiniz. Şirketinizin üretim faaliyetleri için yeterli gücü sağlayan güneş panelleri kurarak elektrik faturanızı azaltabilirsiniz.

×