Güneş Enerjisi
Daxler Enerji A.Ş. 31. Temmuz 2023

Çan Güneş Enerjisi

Çan Güneş Enerjisi, Güneş doğal bir nükleer reaktör olarak kabul edilmektedir. Bu çerçevede, foton adı verilen minik enerji demetleri, yaklaşık 8,5 dakikada Güneş’ten Dünya’ya 150 milyon kilometre yol kat ederler. Bu kısa mesafe nedeniyle, enerji paketinin Dünya’ya ulaşması teorik olarak yalnızca bir saate ihtiyaç duyar. Ancak, Dünya’yı bir yıl hareket ettirecek kadar enerji içerir. Bu nedenle, karbondioksit salınımını azaltmak ve sürdürülebilir enerji üretimine geçiş için büyük potansiyele sahip olan güneş enerjisine hepimizin öncelik vermesi gerekmektedir.

Güç kaybı ve enerji iletim kaybı en aza indirilerek dolandırıcılık maliyetleri ortadan kaldırmaktadır. İşletme ve bakım maliyetleri diğer sistemlere göre yok denecek kadar azdır. Trafo merkezleri merkezi olmayan üretim ve tüketimin yükünü taşımamaktadır. Son kullanma tarihi 40 yıl, üretici garantisi 25 yıldır. Bundan dolayı ihtiyacınız olan enerjiyi her yerde. Her bölgede ve her mevsim bulabilirsiniz. Kullanışlı, kolay ve hızlı kurulum.

Güneşin hidrojen çekirdeklerinin yaklaşık yarısı birleşerek helyum çekirdeklerini oluşturmaktadır. Ve bu süre zarfında çok fazla enerji açığa çıkarır. Yani güneşte meydana gelen reaksiyonlarla üretilen enerjinin bir kısmı dünyaya ulaşan ışık enerjisidir. Bu radyasyonun panel vasıtasıyla elektriğe dönüştürülmesi işlemi sistemi tanımlamaktadır. Çan Güneş Enerjisi, Daxler Enerji.

Güneş Enerjisi Santrali Nedir?

Bir güneş enerjisi santrali, güneş ışınlarının enerjisini alır ve elektrik enerjisine dönüştürür. Fotovoltaik santrallerde güneş panelleri ile enerji elde edilmektedir. GES olarak kısaltılan sistem güneş ışığını elektrik enerjisine çevirmektedir. Güneş enerjisi santrallerinde kullanılan panellerin çalışma sistemi güneş enerjisi ile çalışan hesap makinesine benzer.

Güneş enerjisinin elektrik üretiminde artan payı, Karapınar güneş enerjisi alanındaki araştırmaları giderek daha önemli hale getiriyor. Gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmak için güneş enerjisinin kullanımı ölçülemez. Yarattığı sosyal sorumluluk değeri, toplumun her kesiminin iş yerlerimizden beklediği sorumluluğu üstlenerek imajımızı ve markamızı güçlendiriyor.

Çan Güneş Enerjisi, Daxler Energy. Seri fiyatları serinin büyüklüğüne, gücüne ve kalitesine göre değişmektedir. Daxler Enerji, müşterilerine farklı güç seviyelerine sahip bir dizi güneş paneli kiti sunarak ihtiyaçlarına uygun seçenekler sunar. Güneş panelleri dayanıklıdır, bu nedenle uzun vadeli tasarruflar yatırım maliyetlerini karşılar.

 

×