Bozyazı Güneş Enerjisi
Daxler Enerji A.Ş. 25. Mayıs 2023

Bozyazı Güneş Enerjisi

Bozyazı Güneş Enerjisi, Daxler Enerji, istikrarlı güneş paneli müşterilerine  en iyi fotovoltaik sistem seçeneklerini sunar. Müşteri memnuniyetini ön planda tutmak en önemli hedefimizdir. Bu itibarla şirketin hedefi, müşterilerinin ihtiyaçlarını yüksek kaliteli, ekonomik güneş enerjisi sistemleri ile karşılamak ve çevre dostu bir enerji kaynağı sağlamaktır.

Daxler Enerji güneş, rüzgar ve hidro enerjiye dayalı çözümler üretir. Güneş enerjisi, yeryüzüne çarpan güneş ışığından elektrik enerjisinin üretilmesidir. Bozyazı Güneş Panelleri ve Daxler Enerji, fotovoltaik enerji üretimi konusunda uzmanlaşmış şirketlerdir. Güneş ışınlarını yakalayarak elektrik enerjisine çeviren teknolojik bir cihaz kullanılmaktadır. Bu cihazlar yeşil enerji kaynakları olarak kabul edilemektedir.  Daxler Enerji bu konuda üstün teknoloji ve kalite sunar.

Hayatın her alanı güneş enerjisinden faydalanabilmektedir. Güneşin doğal, termal ve elektriksel etkileri vardır ve dünyanın enerji döngüsünün ayrılmaz bir parçasıdır. Güneş enerjisi sanayide kullanılıyor. Tarımda, ev hizmetlerinde, enerji santrallerinde de kullanılabiliyor ve artık en yaygın olarak binalarda kullanılıyor. Binalara kurulan paneller sayesinde elektrik, sıcak ve soğuk su üretimi gibi çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.

Güneş Enerjisini Günlük Hayatta Kullanmak

Günlük hayatımızda kullandığımız hesap makineleri, saatler, cep telefonu pilleri, ulaşım araçları gibi çeşitli alanlarda da kullanılmaktadır. Gelişmiş ülkeler artık katı yakıtların neden olduğu çevre sorunlarını hafifletmek için alternatif bir çözüm olarak güneş enerjisinden yararlanmaktadır. Bitkilerde olduğu gibi, doğrudan güneş ışığı endüstrinin, evlerin veya kişisel kullanımın enerji ihtiyacını karşılayamaz. Bu nedenle, güneş enerjisinden birçok  şekilde yararlanılabilmektedir. Güneş ışığından yararlanmak için birçok teknik geliştirilmiştir.

Fotovoltaik teknolojiler yöntemleri, malzemeleri ve karmaşıklıkları bakımından büyük farklılıklar gösterir. Ancak bazıları güneş enerjisini doğrudan ışık veya ısı şeklinde kullanılmaktadır. Diğerleri elektrik üretmek için güneş enerjisini kullanılmaktadır. Güneş enerjisinin kullanımı, doğrudan veya dolaylı enerji üretimi, sıcak suya erişim. Isıtma ve soğutma, endüstriyel tesislerde proses ısısı ve sera ısıtma alanlarında hesaplanabilmektedir.

Bozyazı Güneş Panellerinden elde edilen güneş enerjisi, zararlı gazlar yaymadan doğrudan güneş ışığından elde edilen temiz enerjidir. Böylelikle güneşin hidrojen çekirdeklerinin yaklaşık yarısı  helyum çekirdeklerini oluşturmak için birleşir ve bu süreçte büyük miktarda enerji açığa çıkarır. Güneş’te meydana gelen reaksiyonlarla üretilen enerjinin bir kısmı Dünya’ya ulaşan ışıma enerjisidir. Bu radyasyonun paneller kullanılarak elektrik enerjisine dönüştürülmesi işlemi sistemi tanımlar.

×