Bornova Güneş Paneli
Daxler Enerji A.Ş. 25. Mayıs 2023

Bornova Güneş Paneli

Bornova Güneş Paneli Daxler Enerji. Yenilenebilir enerji kaynakları arasında solar modüller çok önemli bir yer tutmaktadır. Bu enerji sistemleri, karbon salınımını azaltarak ve enerji kaynaklarına bağımlılığı azaltarak doğayı koruyor. Bu nedenle halk desteği yüksektir. Yani fotovoltaik sistemlerden bilinen tüm özellikleri sunmaktadır. Satın alınabilirlik, kullanım kolaylığı ve kabul edilebilirlik. Bu sayede doğanın, üreticilerin ve kullanıcıların çıkarları aynı anda korunabilmektedir. Bu nedenle güneş enerjisi kullanımı hızla artmaya devam ediyor.

Güneş enerjisi üretiminin gerçekleştirilmesine yönelik ilk adım olarak güneş panelleri kurmaya başlayacağız. Güneş enerjisini depolayan bir sistem. Bu nedenle güneşi en çok alan çatılara monte edilirler. Güney tarafındaki özel arazi önemli ölçüde daha karlı. Bazen rüzgar güneş panelinden esiyor. Bu nedenle, montaj işlemi mümkün olduğunca dayanıklı olmalıdır. Daxler Enerji‘de kendimizi müşterilerimize özel çözümler sunmaya adadık.

Bornova Güneş Paneli Türleri

Bornova Güneş Paneli şu anda iki farklı hücre tipinde sınıflandırılmaktadır. İlki, çok kristalli güneş pillerine sahip bir güneş panelidir. Diğeri, monokristal güneş pilleri kullanan bir güneş panelidir. Polikristal hücreli güneş kollektörleri artık büyük ölçekte üretiliyor. Güneş paneli nedir sorusuna kısa bir cevap, güneş paneli güneş enerjisini elektrik enerjisine çeviren bir cihazdır. Bir güneş modülü, güneş ışığını elektrik enerjisine dönüştüren fotovoltaik yarı iletken silikon hücrelerden oluşmaktadır. Bornova Güneş Paneli Daxler Enerji. Bir silikon pil yaklaşık 0,5 volt üretir. Hücrelerin seri olarak lehimlenmesi ile gerekli pano gerilim ve akım değerleri elde edilir. Güneş paneli nedir sorusunun bir diğer cevabı da güneş pillerinin kurulmaya ve kullanılmaya hazır farklı miktarlardan oluşmasıdır.

Güneş modüllerinin çevresel etkilere karşı direnci önemlidir. Uluslararası kalite standartlarını karşılar ve 25-30 yıl dayanması beklenir. Hava koşullarına, termal soğumaya, korozyona, fiziksel darbelere ve güneş ışığına dayanıklı olmalıdır. Güneş paneli dıştan içe alüminyum çerçeve, izolasyon ve özel temperli camdan oluşmaktadır. EVA hücreler, arka tabakalar ve bağlantı kutularından oluşur. Teknolojik gelişmeye paralel olarak hücrelerin verimliliği de her geçen yıl artmaktadır.  Bornova Güneş Paneli Daxler Enerji.

×