Güneş Enerjisi
Daxler Enerji A.Ş. 31. Temmuz 2023

Biga Güneş Enerjisi

Biga Güneş Enerjisi modülleri, güneşin yaydığı foton adı verilen yüksek enerjili parçacıkları elektrik enerjisine dönüştürmek için kullanılmaktadır. Güneş paneli hücreleri, foton adı verilen bu yüksek enerjili parçacıkları toplar. Elektrik üretmek için bir sonraki hücreye iletir. Güneş modülleri 36, 60, 72 ve 144 hücreye sahiptir. Bu nedenle, bir güneş paneli tarafından üretilen enerji, güneş panelinin boyutu, hücre sayısı ve gücü ile artar. Genel olarak, daha fazla hücreye sahip güneş panelleri daha fazla enerji üretir.

Güneş panelleri ile elektrik faturanızdan tasarruf edin. Doğru güneş paneli gücü seçilerek üretilen enerji evin çatısında depolanmaktadır. Ardından bu enerji gerekli elektronik cihazlara güç sağlamak için kullanılabilir. Ayrıca çatınıza güneş panelleri kurarak elektrik üretebilir ve  üretilen elektriği bir dağıtım şirketine satabilirsiniz. Biga Güneş Enerjisi sonsuz bir enerjidir ve elektrik her zaman mevcuttur. Bu anlamda güneş panellerine yatırım yapmak önemlidir.Doğanın bize sağladığı bedava enerji oldukları için değerli bir yatırımdır.

Güneş paneli fiyatları son yıllarda önemli ölçüde düştü ve yeni güneş sistemleri önceki nesillere göre çok daha verimli. Bu, ev sahipleri ve müteahhitler için daha da çekici hale getirdi.

Güneş Paneli İhtiyacı Nasıl Hesaplanır?

Biga Güneş Enerjisi bir güneş panelinden elde edilen enerjiyi hesaplar ardından panelin verimini, metrekareye düşen güneş ışığını, güneş ışınlarının açısını ve ışınım şiddetini dikkate alır. Buna göre 150 W/h verime sahip 1 m2’lik bir panel 1000 W/m2 güneş ışığına dik açıyla maruz kaldığında elektrik enerjisi üretecektir. Türkiye’nin yüksek radyasyon seviyeleri nedeniyle, modül verimliliği bu seviyeyi aşabilmektedir.

Güneş panellerinin çevre koşullarına dayanıklılığı önemlidir. 25-30 yıllık bir kullanım ömrü düşünüldüğünde uluslararası kalite standartlarına uygun. Hava şartlarına, ısıtma-soğutma, korozyon, fiziksel darbe ve ayrıca güneş ışınlarına karşı dayanıklı yapılmalıdır. Güneş paneli dıştan içe alüminyum çerçeve, izolasyon, özel temperli camdan oluşmaktadır. EVA, hücre, arka sac ve buattan oluşmaktadır. Teknolojinin gelişmesine paralel olarak hücrelerin verimliliği her geçen yıl artmaktadır. Biga Güneş Paneli, Daxler Enerji.

Biga Güneş Enerjisi ile “Artık elektrik ödemek istemiyorum” diyorsanız, muhtemelen eviniz için 25-26  güneş paneline ihtiyacınız var. Kendiniz kolayca hesaplayabilirsiniz. Böylece güneş paneli kurmak istiyorsanız, öncelikle 10kwH yukarı ve aşağı kuralları geçerlidir. Ama işyerleri genelde 10 kwh kullanır.

Daxler Energy

 

×