Daxler Enerji A.Ş. 8. Mayıs 2023

Beyşehir Güneş Paneli

Beyşehir Güneş Paneli ile Güneş, sistemindeki tüm canlılar için bitmeyen bir enerji kaynağıdır. Bu enerji kaynağını evinizde ucuz ve temiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu nedenle amacımız ev  güneş paneli hizmetini ihtiyatlı bir şekilde sağlamaktır. Evin çatı katındaki boş alanın etkin bir şekilde kullanılmasıyla oluşturulmuştur. Bu nedenle, evde elektrik üretim faaliyetlerine olan talep artmaktadır. Güneş enerjisi sistemi kurduğunuzda evinizin çatısı elektrik santrali olur. Bu elektrik üretim sisteminde, gerekli güç tükenmez güneş tarafından sağlanmaktadır. Güneş enerjisinden elektrik üretilmektedir ve şebeke gücü de korunmaktadır.

Daxler Enerji ev  güneş paneli sistemleri, yüksek kaliteli malzemelerden üretilmektedir ve sağlam bir yapıya sahiptir. Paneller bu nedenle güneş ışınlarını en verimli şekilde yakalamak için özel olarak tasarlanmıştır. Daxler Enerji aynı zamanda verimliliğiyle de dikkat çekiyor. Bu verimlilik, daha az panel ile daha fazla enerji üretimi anlamına gelmektedir. Uzun vadeli maliyet tasarrufu için bizimle iletişime geçin. Beyşehir Güneş Paneli için bizlere ulaşın ve bilgi alın.

Güneş Paneli Nerede Kurulmaktadır?

Güneş enerjisi, zararlı gazlar yaymadan doğrudan güneş ışığından elde edilen temiz enerjidir. Güneşin hidrojen çekirdeklerinin yaklaşık yarısı birleşerek helyum çekirdeklerini oluşturur. Bu süre zarfında çok fazla enerji açığa çıkar. Güneşte meydana gelen reaksiyonlarla üretilen enerjinin bir kısmı dünyaya ulaşan ışıma enerjisidir. Radyasyonun paneller kullanılarak elektrik enerjisine dönüştürülmesi işlemi bu nedenle bir güneş enerjisi sistemini tanımlar.

Güneş enerjisi sistemi, yeryüzüne çarpan güneş ışınlarından yararlanmak için oluşturulmuş bir mekanizmadır. Kurulan sistemin verimine bağlı olarak güneş ışınlarından 0 dereceye kadar güneş enerjisi elde edilebilmektedir. Teknik olarak fotovoltaik olarak bilinen güneş enerjisi, yenilenebilir ve çevre dostu bir enerji kaynağı olduğu için bu nedenle tercih edilmektedir. Yükselen petrol fiyatları, küresel ısınma ve  kirlilik gibi sorunlar 1970’lerden beri var. Bu sorunlar, daha ucuz ve daha temiz enerji kaynaklarına olan talebi artırıyor. Bu, güneş enerjisi sistemlerine yönelik araştırmaların artmasına neden olmuştur. Beyşehir Güneş Paneli

Bu sistemde güneş ışığı ana enerji kaynağıdır. Foton adı verilen yüksek enerjili parçacıklar içeren güneş ışınları güneş paneline çarpar. Ardından bir güneş panelinin yüzeyi, güneş pili adı verilen parçacıklarla kaplıdır. Güneş pilleri silikondan yapılmıştır. Doğada oksijenden sonra en yaygın yarı iletken element silisyumdur. Bu sayede hücre sayesinde panele çarpan fotonlar bir voltaj oluşturarak elektrik enerjisi açığa çıkarırlar.

Daxler Enerji A.Ş.
E-Mail: info@daxlerenergy.com
Telefon: 444 95 77

×