Güneş Enerjisi
Daxler Enerji A.Ş. 31. Temmuz 2023

Bandırma Güneş Enerjisi

Bandırma Güneş Enerjisi geleceğimiz için önem arz eder. Ayrıca vazgeçilmez olan enerji ve su birbirine bağlı iki kaynaktır. Su ihtiyacı kullanılan enerji türüne göre değişkenlik gösterir. Güneş enerji sistemleri; su tüketimini fotovoltaik (PV) sistemlerde yalnızca güneş paneli temizliği. Oluşan toz ve toprağı temizlemede kullanılmaktadır. Fotovoltaik (PV) enerji sistemleri panel ve toz temizliği için 0.02 m3/megawatt saat [MWh] gibi düşük bir miktar su kullanmaktadır.

Daxler Energy Bandırma Güneş enerjisinin kullanım alanları, doğrudan veya dolaylı elektrik üretimi, sıcak su temini, ısıtma ve soğutma, endüstriyel tesislerde proses ısı enerjisi ve sera ısıtmayı içerir. Solar enerjisi, çevreyi kirletmeyen, tehlikeli atık oluşturmayan, kurulumu ve kullanımı kolay yenilenen bir enerji kaynağıdır. Güneş enerjisi, güneşin çekirdeğinde nükleer füzyon işlemi (hidrojen gazının helyuma dönüştürülmesi) tarafından salınan radyant enerjidir.

Teorik olarak Dünya’ya bir saatte düşen güneş ışığı miktarı, neredeyse bir yıl boyunca tüm dünyanın ihtiyacını karşılamaya yetiyor. Güneş enerjisinden yararlanmanın birçok yolu vardır. Bu enerjinin en yaygın kullanımı güneş panelleridir. Güneş enerjisi santralleri güneş panelleri kullanılarak kurulmaktadır. Solar enerjisi, solar panelleri sayesinde elektriğe dönüştürülmektedir. Güneş Enerjisi Santrali Kurulumu Enerjisa olarak GES projenizi üç fazda gerçekleştiriyoruz.

Güneş Enerjisi Depolama: Güneş enerjisi, güneşin parlak olduğu zamanlarda üretilir ancak ihtiyacın olduğu zamanlarda tüketilmelidir. Bu nedenle, enerji depolama sistemleri, fazla enerjinin depolanmasını ve kullanım gereksinimi olduğunda serbest bırakılmasını sağlayarak güneş enerjisinin verimli bir şekilde kullanılmasına yardımcı olur.

Güneş Enerjisi Nasıl Kullanılmaktadır?

Güneş, insanlığın tüm enerji ihtiyacını karşılayacak enerjiye sahiptir. Bu, güneş enerjisini daha verimli kullanmak için daha fazla yatırım gerektirir. Bu nedenle gerektiğinde güneş enerjisinden fayda sağlamak avantajlıdır. Bandırma Güneş enerjisi, iki farklı teknoloji kullanılarak elde edilemektedir: termal güneş teknolojisi ve fotovoltaik teknoloji. Termal güneş teknolojisine sahip sistemler, güneş enerjisinden ısı üretir. Ortaya çıkan ısı, suyu ısıtmak ve elektrik üretmek için doğrudan  kullanılabilmektedir. Fotovoltaik olarak bilinen bir teknolojide, güneş ışığı yarı iletken malzemeler kullanılarak doğrudan elektriğe dönüştürülmektedir.

Bandırma Güneş Enerjisi için bizlerle iletişime geçin.

Daxler Energy

 

×