Güneş Enerjisi
Daxler Enerji A.Ş. 31. Temmuz 2023

Aydın Güneş Enerjisi

Aydın Güneş Enerjisi nedir? Güneş enerjisi,  zararlı gazlar yaymadan doğrudan güneş ışığından üretilen temiz  enerjidir.  Güneşin hidrojen çekirdeklerinin yaklaşık yarısı eriyerek helyum çekirdeklerine dönüşür ve bu süre zarfında çok fazla enerji açığa çıkarır. Güneşte meydana gelen reaksiyonlar sonucunda üretilen enerjinin bir kısmı yeryüzüne ulaşan ışınım enerjisidir. Bu radyasyonun paneller kullanılarak elektrik enerjisine dönüştürülmesi işlemi sistemi tanımlar.

Çevrenin korunmasına katkıda bulunmak, temiz enerjiyi kolay bir şekilde elde etmek için güneş enerjisi santralleri gerekmektedir. Isınma ve elektrik ihtiyacı güneş enerji santralleri aracılığı ile karşılanabilmektedir. Ancak bu santrallerin kurulum aşamalarından önce onay almak gerekir. GES kurulumu için ilk adımda dağıtım yapılacak şebeke hatları ve belirlenen arazi için kurumlardan onay alınmalıdır. Onaylar sonrasında ise uzman kişilerle çalışılması önemlidir. Kiremit çatı, dam, saha gibi kurulacak zemine göre güneş enerjisi sistemlerinin nasıl kurulacağı farklılık gösterebilmektedir.

Aydın Güneş Enerjisi , Fotovoltaik enerji santralleri alanındaki kapsamlı enerji çözümlerimizden faydalanın. Enerji danışmanlığı için birlikte çalıştığımız müşteri sayımız her geçen gün artmaktadır. Böylelikle güçlü yönlerimizi gösteren müşterilerimiz referans alanında görülebilmektedir. Daxler Energy ile birlikte çalışarak bu gücü enerji ihtiyacınızı karşılamak için kullanabilirsiniz.

Güneş Enerjisi Kullanımı

Çatı GES projeleri OSB, tarım, hayvancılık, depolama alanları, alışveriş merkezleri, oteller, hastaneler, akaryakıt istasyonları gibi geniş bir uygulama alanına sahiptir.  Evin elektrik ihtiyacını karşılamak için çatı üstü güneş enerjisi santralleri tercih edilmektedir. Elektriğin olmadığı veya ulaşılamadığı yerleşim yerlerinde kullanılmaktadır.

Bir güneş paneli, hanelerden büyük ölçekli tesislere kolayca uygulanabilen bir fotovoltaik enerji üretim sistemidir. Böylece bitki türlerini de kullanabilirsiniz. Özellikle yüksek verimliliğe sahip monokristal solar modüller. Bu sektörlerdeki yüksek enerji ihtiyaçlarını karşılamak için ideal ürünlerden biridir.

Daxler Enerji Performans Sözleşmesi (EPS) modelinde öngörülen tasarruflara dayalı olarak uzun vadeli bir ödeme modeli oluşturuyoruz. Ardından yenilenen veya iyileştirilen ekipmanların performansını garanti etmekteyiz.

Güneşin yardımıyla tüm enerji ihtiyacınızı karşılayın. İhtiyacınızdan fazlasını üretirseniz elektriği satarak ek gelir elde edebilirsiniz. Hemen bizimle iletişime geçin, mülkünüze güneş enerjisi sistemi kurup toprağa ve temiz enerjiye taşıyalım ve size en uygun teklifi verelim. Güneş panelleri, üzerine düşen güneş ışınlarını emerek elektriğe çeviren sistemlerdir.

 

×