Avcılar Güneş Enerjisi
Daxler Enerji A.Ş. 10. Mayıs 2023

Avcılar Güneş Enerjisi

Avcılar Güneş Enerjisi, Güneş doğal bir nükleer reaktör olarak kabul edilir. Bu çerçevede, foton adı verilen minik enerji demetleri, yaklaşık 8,5 dakikada Güneş’ten Dünya’ya 150 milyon kilometre yol kat ederler. Bu kısa mesafe nedeniyle, enerji paketinin Dünya’ya ulaşması teorik olarak yalnızca bir saate ihtiyaç duyar. Ancak, Dünya’yı bir yıl hareket ettirecek kadar enerji içerir. Bu nedenle, karbondioksit salınımını azaltmak ve sürdürülebilir enerji üretimine geçiş için büyük potansiyele sahip olan güneş enerjisine hepimizin öncelik vermesi gerekiyor.

Güneş panelleri kullanmanın avantajları

  • Gerekli elektrik bedava,
  • Enerji üretimi sırasında sera gazları oluşmaz,
  • Sektör geliştikçe istihdam ve yeni iş imkanları artıyor,
  • Paneller dünyanın her yerinde kullanılabilmektedir,
  • Dağıtık enerji üretimi ile uyumlu olduğu için daha düşük hat maliyetleri,
  • Güneş panelleri ile donatılan binaların değerinin artırılması,
  • Güneş paneli teknolojisi açık sistemlerdir,
  • Şebeke hatlarından bağımsız elektrik üretebilme özelliği ile bağımlılığın azaltılması,
  • Fosil yakıtlardan değil, tükenmez bir doğal kaynaktan elektrik üretebilme yeteneğidir.

Esnek Güneş Paneli Nedir?

Güneş panelleri, mevcut güneş panellerinden daha hafif ve daha esnek malzemelerden yapılmıştır. Tekne, gemi, e-bisiklet gibi önemli alanlarda yaygın olarak kullanılan bu ürün, eğimli çatılarda mükemmel avantajlar sunmaktadır. Eğimli bir çatıya standart güneş panellerinin montajının zor olduğu projelerde bile çatı yalıtımına zarar vermeden kurulmaktadır. Esnek güneş paneli hafiftir ve mobil güce ihtiyacınız olduğunda taşıması kolaydır. Avcılar Güneş Enerjisi, Daxler EnerjiGüneş Enerjisi santralleri hem binaların üzerine hem de şirketlerin çatılarına kurulmaktadır. Bu sayede şirketin elektrik ihtiyacı karşılanmakta ve  fazlası elektrik tedarikçilerine satılmaktadır. Bir megavat (MW), bir milyon çarpı bir watt’a eşit bir ölçü birimidir. MW olarak ifade edilmektedir. Ortalama aylık ev elektrik tüketimi genellikle megavat cinsinden ölçülmektedir. 1 MW’ın toplam maliyetinin hesaplanması birçok faktöre bağlıdır.

Bir güneş paneli kitinin maliyeti, güneş panellerini tek bir sistemde birleştiren bir pakettir. Daxler Enerji, müşterilerine farklı boyut ve kapasitelerde güneş panelleri sunmaktadır. Avcılar Güneş Enerjisi,  şimdi Daxler Enerji ile çevre dostu sistemlerle daha yeşil bir dünya için elektrik üretiyor. Güneş enerjisi, yenilenen enerji kaynaklarının en modernidir. Dünya sürekli olarak güneş ışığına maruz kaldığı için gelen enerjiyi elektriğe dönüştürmek için bazı araştırmalar yapılmıştır.

Daxler Enerji A.Ş.
Telefon: 444 95 77

 

×