Akören Solar Paneli
Daxler Enerji A.Ş. 11. Mayıs 2023

Altınekin Solar Paneli

Daxler Enerji Altınekin Solar Paneli ile hizmetinizde. Dünyaya çarpan güneş ışığı miktarı, bugün dünyanın tükettiğinden 10.000 kat daha fazladır. Bu nedenle, dünyadaki güneş ışığının sadece 0,01’inin verimli kullanılması, insanın enerji ihtiyacını karşılamaya yeterlidir. Güneş panelleri ayrıca güneş ışığını elektriğe dönüştürür. Güneş paneline çarpan güneş ışığını emen güneş pillerinden oluşur. Bir güneş panelinin verimliliği, kullanılan hücrelerin güneş ışığını ne kadar hızlı elektriğe dönüştürdüğü ile belirlenir.

Güneş enerjisi sistemlerinde en önemli konulardan biri güneş modüllerinin seçimidir. Fotovoltaik modüller kalite, garanti koşulları ve verimlilik açısından farklılık gösterir. En ucuz güneş modüllerini arıyorsanız, akılda tutulması gereken birçok şey bulunmaktadır. Daxler Enerji Altınekin Solar Paneli. Örneğin en ucuz panel satanlar çoğu zaman garantiyi önemsemezler ve satış sonrası desteği tek başlarına bırakırlar.Kaliteli panelciler genellikle 25 yıl sorunsuz performans sunarlar.Garanti sağlayabiliriz. Mümkünse bu tür firmalardan güneş paneli almaya çalışın.

Güneş panelinin watt değeri fiyatı etkileyen en önemli özelliktir. Örneğin 150 Watt’lık bir panel ile 250 Watt’lık bir panelin saatte 100 Watt farkı var. Bu nedenle güneş modülleri watt cinsinden fiyatlandırılır. Örneğin, 250 Watt’lık büyük bir panelin üretim maliyeti, örneğin 100 Watt’lık bir panelden daha düşüktür, dolayısıyla birim fiyat daha düşüktür. Güneş paneli seçerken en büyük güneş panelini aldığınızdan emin olun. Daxler Enerji Altınekin Solar Paneli.

Solar Paneli Kurulumu Nasıl Yapılmaktadır ?

Güneş paneli montajı genellikle iki şekilde yapılmaktadır. Büyük güneş enerjisi santralleri kırsal alanlara kurulmaktadır. ancak fabrikalarda, çiftliklerde veya evlerde genellikle çatılara kurulmaktadır. Yere monte güneş panelleri tipik olarak 50 cm’lik bir iniş yüksekliğine sahiptir. Bu, aşırı tozlaşmayı ve verim kaybını önlemek içindir. Daxler Enerji Altınekin Solar Paneli. Arazi kurulumlarında zemin yapısı çok önemlidir. Yumuşak zeminde güneş paneli yapıları yerine çakılmakta ve taşlı ya da kayalık alanlarda betonla takviye edilmektedir.

Bir çatıya monte edilirken, çatının eğim açısı çok önemlidir. Üzerine kurulacak düz bir çatınız, güneş panellerini eğmek için benzer bir hafif yapıyı eğmeniz gerekmektedir. Çatı beşik çatı ise eğim gerekli değildir. Güneş panelleri montajı yapılırken en önemli nokta panelin ön yüzünün güney cepheye bakması ve önünde gölgelik olmamasıdır.

×