Altındağ Solar Paneli
Daxler Enerji A.Ş. 25. Mayıs 2023

Altındağ Solar Paneli

Altındağ Solar Paneli, bir güneş modülünün verimliliği, kullanım ömrü boyunca kademeli olarak azalır. İlk on yıl için standart test koşullarında ölçülen fabrika verimlilik oranı, bu değerden 10 ila 20 yıl arasında düşme, 20 ila 30 yıl arasında daha da düşme vb. üretici  tarafından performans garantisi olarak verilmektedir.

Güneş panelinin performansı, hangi elektrikli cihazların kullanılabileceğini belirler. Taşınabilir bir 380V  güneş paneli ile donatılmış olup, neredeyse tüm elektrikli cihazlarla çalışır. Portatif 220V güneş panelleri, çamaşır makineleri ve buzdolapları gibi ev aletlerine güç sağlar. Solar panellerini kullanmanın çoğu sürdürülen birçok avantajı vardır. Ve uzun vadeli maliyet avantajları ile karakterizedir. Taşınan güneş panellerinin avantajları vardır.

Güneş panellerinin birçok avantajı vardır. İlki kesinlikle cüzdan dostu. Güneş paneli seçimi, sistemin kurulacağı yerleşim alanı hakkında detaylı bilgi gerektirir. Akıllı güneş panelleri ilk kurduğunuzda  biraz pahalı gelebilir ama uzun vadede kendini amorti eder. Bu nedenle elektrik bağlantısı olmayan tarım alanlarına ihtiyaç duyulan enerjiyi sağlamak son derece mantıklıdır. Akıllı güneş panelleri şehir dışında da sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir.

Güneş paneli nedir sorusuna kısaca cevap verecek olursak güneş paneli, üzerinde bulunan güneş enerjisini elektrik enerjisine çeviren bir alettir. Altındağ Solar Paneli.

Güneş Paneli Verimliliği

Bir güneş modülünün verimliliği, standart test koşullarında (1000 W/m2) modül aydınlatıldığında 1 metrekarelik bir alanda üretilen güç ile ölçülmektedir. Örneğin panelin hücre alanı 1 m2 ise ve dikey olarak 1000 W/m2 güneş ışığı alıyorsa verim değeri 150 W/h güç üretecektir. Bir güneş modülünün verimliliği kullanılan hücre tipine, hücre tasarımına ve hücre kalitesine olduğu kadar cam ve diğer bileşenlerin kalitesine de bağlıdır.

Ülkemizin ortalama radyasyon değeri 1300 W/m2 olup standart panel verim değerlerinin üzerinde üretim yapmaktayız. Kristal panel -24 ve ince film paneli -15 verimlilik değerine sahiptir. Teknolojinin gelişmesine paralel olarak hücrelerin verimliliği de yıldan yıla artmaktadır. Bilimsel araştırmalara göre e-güneş panellerinin verimine ulaşmış güneş paneli  prototipleri de var. Fakat maliyeti hala çok yüksek seviyede olduğu için sadece özel durumlarda (örneğin uzay araştırmaları) kullanılmaktadır. Altındağ Solar Paneli, Daxler Enerji.

×