Altındağ Güneş Enerjisi
Daxler Enerji A.Ş. 25. Mayıs 2023

Altındağ Güneş Enerjisi

Altındağ Güneş Enerjisi, dünyanın şekli ve güneş sistemi içindeki konumu, güneş ışınlarının Dünya üzerindeki açısını ve süresini etkilemektedir. Ayrıca atmosferdeki bulutların miktarı, yağış, nem, toz taneciklerinin miktarı, morfolojik yapı, kayaçların petrolojik özellikleri gibi birçok coğrafi faktör dünyanın her yerinin güneş ışınlarından  yararlanmasını engellemektedir. Aynı sayılır. Dünya yüzeyindeki yıllık ortalama  güneş radyasyonu ekvatorda ve çevresinde 2000 ile 2500 KWh/m2 arasında ve yüksek enlemlerde 1000 ile 1500 KWh/m2 arasında değişmektedir.

Güneş enerjisi için dünyanın en iyi bölgeleri, 40 derece kuzey ve 40 derece güney enlemleri arasındaki ekvatordur. Bu bölgede güneş ışınları yeryüzüne dik olarak düşer ve dünya üzerinde uzun süreli etki bırakır. Bu nedenle bu bölge “güneş kuşağı”, “güneş enerjisi kuşağı” veya “güneş kuşağı” olarak adlandırılmaktadır. Güneş modülünün hizmet ömrü 25 yıldır.

Ev için Güneş Enerji Sistemleri Karlı Mı?

Bir ev güneş enerjisi sistemine yatırım yapmak her zaman karşılığını verir. Yani yatırımın geri dönüşü yaklaşık 7,5 yıldır. Solar modül yatırımının ekonomik ömrü 25 yıldır. Özetle 25 yıllık bir yatırım 7,5 yılda kendini amorti ediyor. Güneş enerjisinin geri ödeme süresini etkileyen faktörler. Altındağ Güneş Enerjisi Daxler Enerji.

Altındağ Güneş Enerjisi Daxler Enerji hizmetlerimiz için ödeme koşullarımız EPS’ye tabidir. Bu nedenle, ödeme projenin ömrü boyunca  elektrik tasarrufundan daha az olmalıdır. (EPS, projeye bağlı olarak  en az 4-10 yıl üretimde olacaktır.) Bu, sözleşme süresi boyunca maliyet tasarrufu anlamına gelir. Araçları yazın kavurucu  sıcağından korurken atıl park yerlerini daha temiz, daha yeşil çözümlerle kullanmak, enerji ihtiyacını karşılayabilir ve  gelir sağlayabilir.

Otopark güneş panelleri, proje kapsamının yeterli olmadığı çatı uygulamaları için harika bir alternatif çözümdür. Altındağ Güneş Enerjisi, doğrudan güneş ışığından üretilen ve zararlı gazlar yaymayan temiz enerjidir. Güneşin hidrojen çekirdeklerinin yaklaşık yarısı birleşerek helyum çekirdeklerini oluşturur. Ve bu dönemde çok fazla enerji açığa çıkar. Bu nedenle Güneş’te meydana gelen reaksiyonlarla üretilen enerjinin bir kısmı Dünya’ya ulaşan ışık enerjisidir. Bu radyasyonun paneller kullanılarak elektrik enerjisine dönüştürülmesi işlemi sistemi tanımlar.

×